fbpx

21. korda toimuv Augustibluus juba sel nädalavahetusel

28. juuli 2014

1. ja 2. augustil toimub Haapsalus juba 21. korda muusikafestival Augustibluus. Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. 

Augustibluusi visiitkaardiks on alati olnud positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks. Seekordse festivali kaheksa lava asuvad iidses piiskopilinnuses, jahisadamas,suvekohvikutes, kultuurikeskuses ning vanas raudteejaamas. 

Festivali üheks peaesinejaks on Ameerika Ühendriikidest, Kaliforniast pärit Coco Montoya, keda peetakse üheks tänapäeva parimatest bluuskitarristidest. Ajakiri Guitar One on teda nimetanud “kuumimaks vasakukäeliseks bluusis”, viidates tema ebatavalisele viisile mängida vasakukäelisena nö tagurpidi paremakäelises seades pilliga.Coco karjäär sai alguse 70ndate keskel, kui kurikuulus Texase toonimeister Albert Collins noore multitalendi oma bändi trummariks kutsus. Montoyast ja Collinsist said suured sõbrad ning pikkade ringreiside hotellitubade-jämmidel pühendas Collins noormehe oma ainulaadse “Ice Hot” kitarrimängustiili saladustesse. Meeste sõprus kestis kuni Collinsi surmani aastal 1993 ning selle mälestuseks esitab Coco Montoya siiani igal oma plaadil vähemalt ühe oma mentori loo. Kümme aastat hiljem kohtus mees oma teist suurt mentorit – John Mayalli, kes kutsus ta kitarristiks oma legendaarsesse bändi Bluesbreakers, kus varem olid sama ametit pidanud Eric Clapton ja Peter Green. Pärast kümmet aastat ringreise ja salvestamisi Bluesbreakersiga, alustas Coco 1993. aastal soolokarjääri, andes vaid mõne aasta jooksul välja 3 kriitikute poolt kõrgelt hinnatud albumit “Gotta Mind To Travel”, “Ya Think I’d Know Better” ja “Just Let Go”. Aastal 1996 pälvis Montoya Ameerika bluusiauhindade galal parima uue bluusiartisti tiitli ning aastal 2000 allkirjastas plaadilepingu Ameerika kaalukaima bluusile spetsialiseerunud plaadifirmaga Alligator Records. Augustibluusil oma bändi kitarristi ja lauljana ülesastuv Montoya ütleb, et kogu tema elu on olnud üks põnev teekond ning annab nõu, kuidas tema kontserdist kõige paremini osa võtta: “Olen kogu oma karjääri jooksul inimesena kasvanud ja arenenud. Tulge mind kuulama avatud kõrvadega! Mina mängin kitarri ja laulan, Teie aga kuulake ja kasvage koos minuga!”

Kokku astub Augustibluusi lavadele 30 ansamblit Euroopast, Aasiast, Lõuna-Ameerikast ning loomulikult bluusi sünnimaalt USAst. Festivali pass, mis tagab sissepääsu kõikidele festivali kontsertidele, on müügil Piletilevis. Lähema ülevaate, artistide tutvustused ja ajakava leiab festivali kodulehelt www.augustibluus.ee