fbpx

30 päeva Tallinn Music Week jazzi lavani

01. märts 2017

Tallinn Music Week toimub Tallinnas 27. märtsist 2. aprillini. Reedel, 31. märtsil toovad Jazzkaar ja Eesti Jazzliit Vabale Lavale 10 koosseisu, kellest seekord tutvustame viite.

 


19:00 Tõnu Naissoo Hammond Trio (2. lava)
Tõnu Naissoo on Eesti jazzpianist ja Hammond oreli mängija. Naissoo debüteeris oma klaveritrioga Tallinna džässifestivalil aastal 1967. Aasta hiljem, 16-aastasena salvestas ta oma esimese sooloalbumi. 1989. sai ta stipendiumi, et õppida Berklee muusikakolledžis. Naissoo on esinenud festivalidel endises Nõukogude Liidus ja Debrecenis, Poris, Le Mansis, JazzBaltical ja Marlboroughs. Tema trio on välja andnud üle 15 albumi.

 


19:30 Andre Maaker (1. lava)
Andre Maaker on olnud aktiivne Eesti (jazz)muusikamaastikul alates 2000ndate algusest. Ta on salvestanud ja esinenud koos mitmete oluliste jazzmuusikutega, mänginud folkmuusikat, teinud koostööd improviseerivate koosluste ja klassikaliste muusikutega. Seekord mängib ta soolokava, mis on olnud Maakeri kirg ja pühendumus alates esmakordsest kohtumisest kitarriga 1995. aasta juunis.

 


20:00 Sooäär/Yaralyan/Ounaskari (2. lava)
Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia kontrabassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari on koos mänginud alates 2016. aasta kevadest, esinetud on nii Eestis kui Soomes. Trio muusika keskmes on põhjamaiselt meloodiline helikeel ning viited armeenia rahvamuusikale ning samuti kuuluvad repertuaari improvisatsioonid J.S. Bachi teostele.

20:30 Kadri Voorand & Mihkel Mälgand (1. lava)
Kadri Voorand on tuntud Eesti vokalist ja helilooja. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut klaverile, bassile ja häälele, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. Lüürikaks on nii Eesti luule kui originaaltekstid.

21:00 Robert Jürjendal & Kaido Kirikmäe (2. lava)
Helilooja-kitarristi Robert Jürjendali ja ambientmuusiku Kaido Kirikmäe muusikaline koostöö toetub eelkõige vahetule spontaansusele. Kollaboratsioon sai alguse Arvo Pärdi sünnipäevanädala raames mullu sügisel, kui salvestati ühine pala kogumikalbumile “Navigaator Pirxi tagasitulek” ning anti mõned improvisatsioonilised kontserdid. Sama spontaanselt saadakse ka kokku laval, kus mõlema muusiku sõrmede alt voolavad saali orgaanilised ning toekad helimassiivid, kaiguvad kauge kosmose nukrad huiked ning tagatipuks eksitatakse publik looperis sündivate rütmide rägastikesse. Novembris 2016 esineti ühise koostööprojekti raames esimest korda rahvusvahelisel muusikasündmusel – uue muusika festivalil “Iceland Airwaves”.

Pileteid hinnaga 15 € on võimalik soetada Piletilevist.
Vaata lisa: www.tmw.ee