8. Plektrum festival keskendub robotitele

24. august 2010

Festivali peaesineja on maailmakuulus elektroonilise muusika legend Karl Bartos, kes kuulus ansambli Kraftwerk põhikoosseisu aastatel 1975-1991.

25.augustist 5. septembrini võib Tallinnas Plektrum Festivalil näha liikuvaid roboteid ning tutvuda robotitehnoloogia tohutu arenguga läbi loengute, filmide, näituste ja muusika. Plektrum kuulub nii tänavu kui ka järgmisel aastal Tallinn 2011 kultuuriprogrammi.

2010 aastal toimub Plektrum Festival juba kaheksandat korda ning seekordseks festivali teemaks on “Kas sa armastaksid robotit?”. Tallinnas toimuv kultuurifestival paljastab inimese, tehnoloogia ja kaasaegse kultuuri kokkupuutepunkte.

Festivali peaesineja on maailmakuulus elektroonilise muusika legend Karl Bartos, kes kuulus ansambli Kraftwerk põhikoosseisu aastatel 1975-1991. Olles bändi menualbumite “Radio-Activity”, “Trans Europe Express”, “The Man Machine”, “Computer World”, “Tour de France” hittide autoriks. Helidisaini professor Karl Bartos annab loengu muusika ja tehnoloogia arengust KUMU auditooriumis ning audiovisuaalse kontserdi “Rock Cafes”.

Teisena võtab tänavune Plektrum luubi alla robotid. Tänu tehnika arengule on tehisinimene peagi oma loojast eristamatu. Seega võime küsida, kas oleme valmis armastama robotit ning millistel tingimustel? Sestap pakub Plektrum 10 päeva jooksul võimalusi tutvuda moodsa robotitehnoloogiaga, kuulata robotitest inspireeritud muusikat ja vaadata filme, ehitada kogu perele mõeldud robootikapäeva ise lihtsamaid roboteid, ammutada inspiratsiooni tippmõtlejatelt loenguseerias “Mõttemasin” ning kohtuda Eesti popajaloo robotitega linnaruumis.

Lisaks Karl Bartosele astuvad festivalil üles artistid Eestist, Põhjamaadest, Saksamaalt, Austriast, Prantsusmaalt, Iisraelist, Venemaalt ja mujalt.

Festivali toimumiskohad on Von Krahli teater ja baar (festivali keskus), KUMU kunstimuuseum, Rock Cafe, Laste maailma galerii, Uue maailma piirkond, No Teater, linnaruumi üritused ja installatsioonid üle terve linna (Harju park, Vabaduse väljak, Jaani kirku haljasala).

Plektrum Festival on Euroopa kultuuripealinna Tallinna üks olulisemaid sündmusi nii tänavu kui ka aastal 2011.