fbpx

A capella vokaaljazzi uus laine – Accent peagi Eestis!

22. august 2019

Jõulujazz 2019 toob Eestisse a capella kuuiku Accent, kes on võitnud publiku südameid üle maailma. Vokaaljazzi uue laine põnev tegija annab detsembris kontserdid nii Tallinnas kui ka Tartus. Piletid on tänasest müügil Piletilevi kodulehel ja müügipunktides üle Eesti.

 

Käesoleva aasta suvel avaldatud singel „Save Me” viis Accenti moodsasse pop ja r’n’b maailma, kuhu kaasati Korea-Jaapani vokaaljazzi täht Inhyeok Yeo ja Jaapani beatboxi meister Kiyozo. Aastalõppu tähistab Accent aga suurejoonelise uue jõulualbumiga, kuhu on andnud oma panuse ka muusikud jazzimaailma tähistaevast – Arturo Sandoval, Jorge Calandrelli ja ka Eesti kuulajatele armsaks saanud Estonian Voices. Vokaalansambel, kus osalevad lauljad kahe maailmajao Ameerika ja Euroopa viiest riigist, esines mullu külalisena Kadri Voorandi kontserdil „Paneme aja seisma” Saku Suurhallis. Nüüd on muusikud aga täispika kavaga esmakordselt Eesti publiku ees.

 

“Accent võlub mind oma äärmise musikaalsusega. Lauljate sisemine kõrv lubab tabada keerulisemaidki harmooniaid filigraanse täpsusega. Nende seaded on kindlasti eeskujuks selle žanri viljelejatele üle maailma. Ka inimestena on nad soojad ja huvitavad, kuna pärinevad erinevatest riikidest,” märkis armastatud laulja Kadri Voorand.

 

Ansambli sünnilugu on väga põnev – esmakordselt kohtuti 2011. aastal internetis ning tõusti juba paari aastaga tõsiselt võetavaks koosseisuks. Lauljaid seob ühine armastus vokaaljazzi vastu. Nad peavad oma suurteks eeskujudeks legendaarset kvartetti The Hi-Los ja kaasaegseid vokaalikuningaid TAKE 6. Iidolitest inspireerituna on Accent leidnud uue lähenemise, kus jazz ja popmuusika sulanduvad värskelt haaravateks kõladeks. Oma kolmel albumil on nad andekate arranžeerijatena esitanud omaloomingut ja intiimse puudutuse on leidnud näiteks ka Edith Piafi, The Beatlesi ja Natalie Cole algupärased hitid.

 

Accent esineb 8. detsembril Estonia kontserdisaalis ning 9. detsembril Vanemuise kontserdimajas Tartus. 24. korda toimuv festival Jõulujazz 2019 toob hingelise muusika 29. novembrist kuni 12. detsembrini kontsertsaalidesse ja kirikutesse. Kogu festivali programm avalikustatakse septembri lõpus. Pileteid Jõulujazzile saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee. Jazzkaare info telefonil 666 0030.

 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink, Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Reval Café, Tallinna linn, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.