fbpx

Abraham’s Cafe viis kuulajad ootamatusi täis rännakule

23. aprill 2014
Mariell Raisma

Abraham´s Café, kes on juudi klezmer-muusika ning araabia meloodiad ja rütmid osavalt kokku seganud folk- ja jazzhelikeelega, hüpnotiseeris kuulajad ja viis nad ootamatusi täis araabiahõngulisele rännakule.

Kaspar Uljase lõuna-hispaanialik akordionimäng ja kaasmuusikute plaksutatud rütm lõi kujutluse värvilistes kleitides flamenko tantsijatest. Ka pea kogu publik läks rütmiga kaasa. Et kuulajaid kontserdisse veelgi kaasata, oli publikul võimalus kõlanud uuele loole nime pakkuda. „Türil saime 30 nime, kas pakute üle?“ küsis klarnetist Marten Altrov tagasihoidlikult Tallinna publikult – saalist kohe nimevariante ei kõlanud. Kuigi vastuseid tuli vähe, pakuti loole teiste seas nimesid „Tiivasirutus“, „Ta liigub siiski“, „Time“ ja „Adventure Unknown“. Tallinn on oma panuse andnud!

Nagu võluväel oli viimasteks lugudeks publik lummatud ja seda väljendati jõuliselt võimsa aplausi ja rõõmuhüüetega. Kui kontsert näis läbi olevat, jäi Marten Altrov lavale mängima ja kontrabassimängija Martin-Eero Kõressaar tuli plaksutades lavale – NO99 Jazzklubi liitus, kuni kõik muusikud olid tagasi laval ja kontsert võis jätkuda…

…kuni Marten Altrov äkki küsis, et kas te laulda tahate?

Publiku muljeid kogus Mariell Raisma:

Margus (41), muusik: Vahva noor bänd. Potentsiaali on. Omapärane on Eesti bändi juures kaugete maade muusikalised mõjutused. Mul on hea meel, et siia sattusin.

Laura (24), toitlustusjuht: Väga tore oli. Hea muusika, toredad poisid. Siinne õhkkond, mille poisid lõid, meeldis mulle väga. Erinevate lugude ajal tulid Prantsusmaa ja araabia maad silme ette. Muusika ja helid tekitasid neid seosed suve, päikse lõõsa ja hea tujuga. Oud sobis väga hästi teiste pillide juurde.

Elisa (22), tudeng: Mulle meeldib see bänd väga. Võluvad publiku ära. See on nii tüüpiline, et algul ei saa vedama ja siis ei saa pidama – küsitakse lisalugusid üha juurde. Kontrabassimängija oli lahe. Ta nautis ise oma mängu silmnähtavalt.

Markus (28), kestlikkuse ekspert: Nad mängisid nii hästi kokku, tore oli vaadata, et nad saavad nii hästi läbi. Asi pole ühes pillis, vaid kuidas nad annavad igale pillile võimaluse esile tulla. Nad teadsid täpselt, mida nad teevad. See, kuidas nad mängisid, nõudis kohalolu. Ei tahtnudki olla kusagil mujal.

Janno (35), rantjee: See oli väga vitaalne – noorte tõeline etendus elu absurdist, täis nüansse ja ootamatusi, aga lõpuks leidis oma lahenduse. Meelde jäi kontrabassimängija, ta ikka nautis kogu protsessi täiega.

Elisabeth (34), tantsuõpetaja: Väga meeldis. Väga värskendav oli. Positiivsed noored ja mulle jäi kohe kõrvu oud, mis andis orientaalse kõla. Nad ise nautisid mängimist nii, et see energia jõudis ka minuni ja väsimus kadus. Mul tekkis seos oma lemmikkohaga. See on mulle väga eriline, aga las see koht jääda saladuseks! Mulle väga meeldis kontrabassimängija, ta oli väga õnnelik ja seda on väga inspireeriv näha, et inimene on leidnud enda jaoks õige. Õhkkond ja kontsertkoht olid hästi hubased ja mõnusad.

 

Abraham’s Cafe

22. aprillil 2014 kell 22.00 Teater NO99 Jazzklubis

Koosseis:

Marten Altrov – klarnet

Kaspar Uljas – akordion

Madis Meister – kitarrid

Martin-Eero Kõressaar – bassid

Tõnis Kuusk – trummid

Joonas Pärn – oud

Martin Hein – heli