fbpx

Accent: piirideta armastus muusika vastu

06. detsember 2019
Kertu Kärk

Vokaalansambel Accent on peagi saabumas Eestisse, et anda siin kaks kontserti: 8. detsembril Tallinnas, Estonia kontserdisaalis ning 9. detsembril Tartus, Vanemuise kontserdimajas. Andekas kuuik on varem astunud üles Kadri Voorandi kontserdil „Paneme aja seisma“, kuid sel korral on nad esmakordselt Eesti publiku ees oma täispika kavaga. Muusikuid usutles Kertu Kärk.

 

Olete praegu üks vokaaljazzi kuumimaid nimesid. Mis teid kokku tõi? Olete kõik erinevates riikides, kuidas te koos laulma ja esinema hakkasite?

 

Aitäh selle tiitli eest! Leidsime üksteist tänu jagatud kirele vokaaljazzi harmoonia ja erinevate vokaalgruppide vastu. Kuigi me oleme aastate jooksul korduvalt eraldi kohtunud, leidsime me õigupoolest kõigepealt üksteise YouTube’i kanalid. Me ei arvanud, et saame näost-näkku kõik kokku ning enne esimest kutset koos live’s esineda olime ühiselt juba mitu aastat videoid teinud.

 

Kes on teie loominguline juht – kes valib repertuaari ja arranžeeringud? Kes on teie kambas boss?

 

Tegelikult me kõik jagame seda rolli. Erinevatel aegadel oleme kõik ükshaaval juhtimise üle võtnud. Sageli juhib keegi võõras me proovi ja/või teatud laulu esitamist, kuid me teeme väga intensiivselt proovi ja jagame pidevalt oma ideesid, mis pähe kargavad. Simon, JB, James ja Andrew on kõik panustanud meie salvestatud või esitatud (või mõlema) lugude arranžeerimisse.

 

Olete öelnud, et teie suurimad iidolid on The Hi-Lo’s ja Take 6. Kuidas nad teid mõjutanud on?

 

Nende loomingulisus lugude arranžeerimisel ning esinemistehnikate kasutamisel on lihtsalt võrreldamatu. Ja loomulikult on The Hi-Lo’s ning Gene Puerlingi arranžeeringud The Hi-Lo’sile ja The Singers Unlimitedile tugevalt Take 6-i mõjutanud. Raske on kokku võtta kõiki nende mõjusid ning meid on lisaks mõjutanud ka teised kooslused, aga samas on just need kaks kollektiivi tõestanud, et vokaalsetel võimetel pole põhimõtteliselt piire. See on väga inspireeriv!

 

Eelmisel aastal esinesite koos Kadri Voorandi ja Estonian Voices’iga. Kuidas te nendega kohtusite? Mida te üdiselt Eesti vokaaljazzist arvate?

 

Kohtusime nendega oma kõige esimesel live-esinemisel, millest eelpool rääkisime. See oli 2014. aastal Rootsis, Umeås toimunud muusikafestivalil. Me saime väga hästi läbi ning oleme väga rõõmsad, et siiani suhtleme! Tuleb tunnistada, et peame Eesti muusikat palju rohkem avastama, kuid meile väga meeldib Estonian Voices’i ainulaadne kõla. On selge, et selle regiooni mõjutused on meie koduriikidest väga erinevad ning see loob väga huvitava kõla, mida saab miksida meile tuttava jazzisaundiga. Nad on väga lahedad.

 

Mida soovite oma publikule pakkuda, milliseid emotsioone nendes oma Eesti kontsertide käigus äratada?

 

Meile meeldib süstida jazzi harmooniat paljudesse erinevat tüüpi lauludesse ning kuna me esitame peamiselt kavereid, leidub meie esinemistes alati midagi igaühe jaoks. Kui kõige enam soovime, et publik tunneks, kui väga me armastame muusikat, harmooniat, laulmise inimlikku olemust ja oma sõprust, mis ulatub üle riigipiiride. Tänu internetile juhtub häid asju!

 

Accent (Ameerika-Euroopa)

8. detsembril Tallinnas, Estonia kontserdisaalis

9. detsembril Tartus, Vanemuise kontserdimajas

 

Koosseis:

Jean-Baptiste (“JB”) Craipeau (Prantsusmaa) – vokaal

Simon Åkesson (Rootsi) – vokaal

Danny Fong (Kanada) – vokaal

Andrew Kesler (Kanada) – vokaal

James Rose (Suurbritannia) – vokaal

Evan Sanders (USA) – vokaal