fbpx

Agan – Viinikainen – Mälgand – Kallio

15. detsember 2009

kitarrijazzi sõpradele kohustuslik plaat eesti jazzi ühelt esikitarristilt.

Hiljuti viiekümnendat sünnipäeva pidanud Ain Agan on töökas ja tegus nii pedagoogi kui ka tegevmuusikuna. See, et ta kuulub Eesti jazzkitarristide eliiti ka pärast seda, kui andekas noor põlvkond on pildile astunud ja näiliselt võimu üle võtnud, on väljaspool kahtlust.

Küps ja kaunis “Pictures” on tõhus ülelahe-koostöö ja tõeline taevamanna kitarrijazzi sõpradele. See on ehisplaat, mille pealmise kihi moodustavad Agana ja soomlase Teemu Viinikaineni kitarriliinid ning tugeva aluspõhja Mihkel Mälgandi bass ja hõimuvelle Mika Kallio trummid.
Kaks kitarri, mis on helipildis selguse huvides paigutatud eri kanalitesse, sobituvad vaatamata stuudiotehnilisele veelahkmele ja mõningatele käekirjalistele erinevustele väga hästi kokku.

Album sisaldab peamiselt kahe kitarristi oma- ja ühisloomingut, üks pala on ka Robert Jürjendali ja üks Raul Söödi sulest. Agana “Hämarik”, mis kõlas tema eelmisel sooloplaadil kammerorkestri saatel, saab värskes tõlgenduses uue, kuid samaväärselt kauni kuju.

Söödi “When the Sun Goes Home” on huvitav võrdlev kuulamine seetõttu, et kümmekonna aasta eest ilmus see Agana ja ansambli Basic Concept plaadil samuti kahe kitarri esitatuna, toona oli teisel kitarril Tiit Paulus.

“Pictures” on nauditavalt sisse mängitud ja üles võetud album, mille terviklikkust rõhutavad improvisatoorse iseloomuga interlüüdid “Picture” I, II, III ja V ning meeldiv tagasihoidlikkus väljendusvahendite ja stilistika valikul.
Ain Agan pole kunagi olnud kõrgtemperatuuril keevitaja ning intiimses keskkonnas tulevad tema mängu voorused kõige paremini välja.
Nagu juba öeldud – kitarrijazzi sõpradele kohustuslik.

Autor: Joosep Sang