fbpx

Ain Agan & Oleg Pissarenko

10. jaanuar 2011

“A2O” on intiimne plaat, kus musitseerivad kaks isikupärast kitarristi – Oleg Pissarenko akustilisel kitarril kuulaja vasakus kõrvas ja Ain Agan elektrikitarril (vahel ka krihvideta fretless-kitarril) kuulaja paremas kõrvas.

“A2O” on intiimne plaat, kus musitseerivad kaks isikupärast kitarristi – Oleg Pissarenko akustilisel kitarril kuulaja vasakus kõrvas ja Ain Agan elektrikitarril (vahel ka krihvideta fretless-kitarril) kuulaja paremas kõrvas. Kuulaja peas seguneb see kahekõne üheks toimivaks tervikuks, mis mõjub aukude ja õmblusteta helikangana isegi vaatamata sellele, et kitarristide helikeel nii heliloojana kui ka mängijana on kaunikesti erinev. Pissarenko armastab kauneid meloodiaid ja rõhutatud lihtsust, kutsudes oma muusikat “jazz-minimalismiks”. Agan lisab duo muusikasse hillitsetud dissonantside pinget ja jazzilikumat fraseerimist. Kõik plaadi seitse lugu on muusikute omalooming, neli Pissarenko ja kolm Agana sulest.

Meeleolult on “A2O” tüüne ja talvine, rahustav, isegi rammestav. Ei mingit “kütmist”,“uhamist” ega “keevitamist”. Küllap ongi meeleolu see, mille loomisele, tasakaalustamisele ja doseerimisele Agan ja Pissarenko rohkelt tähelepanu on pööranud. Ja tulemus on kena, tuues kuulaja südamesse rahu ning meeltesse iluaistinguid. Albumi pikkus on vaid 38’06. LP-ajastul peeti seda piisavaks, sageli isegi optimaalseks, CD-ajastul oleme harjunud paarikümne minuti võrra pikemate plaatidega. Kuid võin teile kinnitada – seitsmest kompositsioonist ja kolmekümne kaheksast minutist piisab täiesti, et luua lummav, unistusi äratav atmosfäär. Ühesõnaga – kvaliteetaeg.

Joosep Sanga arvustus on ilmunud ajakirjas Muusika