Ain Agana juubelikontsert „Sõpradega muusikas“ laupäeval

29. oktoober 2009

Ain Agana juubelikontserdil osalevad Eesti parimad jazzmuusikud.

Laupäeval, 31. oktoobril kogunevad Viljandi Pärimusmuusika Aidas kitarrimängija Ain Agan ning tema sõbrad, et anda meeleolukas sünnipäevakontsert.

Tunnustatud kitarrimängija kõrval astuvad üles muusikud, keda on temaga viimaste aastkümnete jooksul sidunud koostöö ja sõprus – Aksel Ain Agan, Siim Aimla, Helin-Mari Arder, Hedvig Hanson, Petteri Hasa, Cätlin Jaago, Jaak Johanson, Robert Jürjendal, Tuule Kann, Margus Kappel, Pille Karras, Maian Kärmas, Andre Maaker, Marko Mägi, Mihkel Mälgand, Laura Põldvere, Taavo Remmel, Toomas Rull, Lembit Saarsalu, Aleksei Saks, Riho Sibul, Sandra Sillamaa, Jaak Sooäär, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Jaak Tuksam, Raul Vaigla, Meelis Vind ja üllatuskülalised. „Olen väga tänulik nendele juhustele, mis mulle on andnud võimaluse olla ja musitseerida koos selliste suurepäraste muusikutega,“ tõdeb Ain Agan.

27. oktoobril täitub Ain Aganal 50 aastat. Ta on kitarrimängija, helilooja, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pedagoog ja Eesti muusikaelu edendaja. Ta on osalenud mitmetes ansamblites ja löönud kaasa paljude stuudiosalvestuste valmimisel. Ain Agana kitarrimängu võime kuulda enam kui viiekümnel Eestis ilmunud heliplaadil. Ta on Viljandi kitarrifestivali käivitaja ja kunstiline juht.

Aastatel 1984-1997 on ta mänginud Eesti Raadio Kontsertorkestris ja Big Bandis.1999. aastast kuulub Ain Agan Estonian Dream Big Bandi ridadesse. Ta on osalenud eri ansamblites ja koosseisudes nagu Eesti Keeled, Agan/Dunkel Quartet, Basic Concept, Meelis Vind Group, Raivo Tafenau/Sergio Bastos Group, Lembit Saarsalu/Ain Agan duo ning sageli jaganud lavalaudu Riho Sibulaga. Ta on esinendu USA-s, Kanadas, Venemaal, Prantsusmaal, Poolas, Rootsis, Soomes, Norras, Taanis, Austrias, Inglismaal, Hispaanias ja Fääri saartel.

Ain Aganalt on ilmunud plaadid “RAMP” (1995), Ain Agan/Tallinna Kammerorkester (2005) ning septembris esitles ta koostöös Teemu Viinikaise, Mika Kallio ja Mihkel Mälgandiga valminud plaati „Pictures“. 2009. aasta Jazzkaarel omistati talle Jazziedendaja preemia. Muusikahariduse edendamise eest sai Ain Agan koos Aleksei Saksiga ka Kultuurkapitali helikunsti aastapreemia.

Ain Agana juubelikontsert „Sõpradega muusikas“ toimub laupäeval, 31. oktoobril kell 17 Viljandi Pärimusmuusika Aida suures saalis.