Ainulaadne filmikontsert Sügisjazzil

19. september 2010

Akordionist Kimmo Pohjoneni ja trummar Eric Echampard’i improvisatsiooniline duo Uumen astub publiku ette erilise filmikontserdiga esmakordselt.

KINO UUMEN: Kimmo Pohjonen (Fin) & Eric Echampard (Fra)

Akordionist Kimmo Pohjoneni ja trummar Eric Echampard’i improvisatsiooniline duo Uumen astub publiku ette erilise filmikontserdiga esmakordselt. Filmide vahel jätkuvad muusikute improvisatsioonid, mis liidavad ekraaniteosed ja muusika ühtseks tervikuks. Kontseti väisab ka ühe lühifilmi autor, režissöör Gabe Ibáñez.

Kino Uumen on värske audiovisuaalne elamus, duo improvisatsioonid on eriliselt karismaatilised ja ainukordsed. Lõpptulemust mõjutab mängijate meeleolu, suhe filmiõhtu publikuga ja helendavale ekraanile näidatavate filmidega. Kommunikatsioon nende kolme muutuja vahel annab lõpptulemuse, arvab Kimmo Pohjonen. Kino Uumeni filmid on küll lühikesed, kuid erilse mõjuga.

FREEDUB 1 (Stéphane Elmadjian /Lardux Films) Filmikontserdi avab arhiivimaterjalidel põhinev Freedub 1. See on turmtulena mõjuv 7-minutiline kohtumine sõja-ajalooga.
MRDR CHAIN(Ondrej Svadlena / Autour de Minuit) on 10-minutine animatsioon-õudukas tükkideks hakitud olenditest ja kummalisest tapaliinist.
Máquina (Gabe Ibáñez/Hierro, R&A 2009) on suurepäraselt filmitud lugu kaunist seksikast noorest naisest, kelle see kasvab midagi taltsutamatut. See miski tekitab hirmu nii vaatajates, tüdrukus endas ja inimestes, keda ta kohtab.

“Tahan, et mu kontserdid oleks visuaalselt haaravad. Tahan oma kuulajaid intrigeerida ja viia nad uude dimensiooni, kus saavad kokku muusika, liikumine, valgus ja heli, mis kokku annab uue kogemuse,” ütleb soome kõige kuulsam maailmamuusik akordionist Kimmo Pohjonen, kes on Eestis esinenud kümmekond korda.

Kimmo ja hinnatuimaid prantsuse löökriistamängijaid Eric Echampard kohtusid aastal 2000 eesmärgiga teha spontaanset muusikat, mis sünniks proovideta ja otse laval. See kogemuse on olnud imeline – energiad, mõttesuunad kord ühilduvad, kord põrkuvad – see rõõmustab ja virgutab fantaasiat nii mängijail endil kui ka publikul. Duona on nad esinenud paljudes Euroopa maades, nii kontsertidel kui suurtel festivalidel. 2005. aastal ilmus neilt album “Uumen” (Rockadillo records).

Kontsert toimub koostöös Sõrpus kinoga.
Kontsert toetavad Prantsuse Kultuurikeskus ja CulturesFrance.