fbpx

Ainulaadsesse suurteosesse “Saja lugu” otsitakse 100 eestlast

06. detsember 2016

Eesti riigi 100. sünnipäeva puhul otsitakse sadat inimest, kellest valmib fotograafi Kaupo Kikkase, muusiku Erki Pärnoja ning näitleja ja lavastaja Jaak Printsiga koostöös Eesti inimese olemust avav suurteos. Erinevaid kunstivorme hõlmava ainulaadse teose ’’Saja lugu’’ esiettekanne toimub aprillis 2018 Jazzkaarel.

 

Teos “Saja lugu” saab olema poeetiline koondportree Eestimaa inimestest. See laiahaardeline ja žanriülene suurteos jäädvustab fotodel ja muusikas Eesti inimeste hingemaailma ja olemust. Fotograaf Kaupo Kikkas jäädvustab teose jaoks saja eestlase portreed, helilooja Erki Pärnoja loob neist inspireeritud heliteose kaasaegsele orkestrile ning Jaak Printsi käe all ja saja eestlase osalusel valmib kontsertlavastus.

“Olen viimased aastad väga palju mõelnud eestlase olemuse üle. Vahel mõtlen, et seda võetakse kui mingit kuiva fakti, mida niikuinii muuta ei saa. Ometigi tundub mulle see ühe ütlemata tähtsa küsimusena uurimaks endalt, kes olen mina ja kes on mu kaasteelised,“ ütleb üks idee autoreid, fotograaf Kaupo Kikkas.

 

EV 100. aastapäeva korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul saab olema põnev jälgida, kuidas portreeteritakse eestlast ja eestlust läbi muusika, etendus- ja fotokunsti. ’’Eesti riigi 100. sünnipäev on hea põhjus heita pilk sellele, kes on see rahvas, kes teeb sellest territoorumist meie riigi, meie Eestimaa. EV100 tähistamine saabki olema sama eriilmeline, kui on meie inimesed,’’ lisab Rohumaa.

 

100 portreteeritava inimese leidmiseks oodatakse vihjeid kõigilt ja kõikjalt Eestist, andes oma sõbrast, kolleegist, perekonnaliikmest või ka iseendast teada aadressil www.sajalugu.ee. Välja valitud inimestest teeb rahvusvahelisest tunnustatud fotograaf Kaupo Kikkas järgmise aasta jooksul fotoportree, millele toetudes loovad Erki Pärnoja ja Jaak Prints heliteose ning lavastuse. Portreteeritud 100 eestlasest valmib ka raamat. Soovitusi ja sooviavaldusi oodatakse kuni kevadeni järgmisel aastal või kuni sada inimest on välja valitud. Osalejad saavad kutse teose esiettekandele 20. aprillil 2018, et ühtlasi anda oma väärika panuse Eesti riigi 100. sünnipäeva tähistamisesse.

 

’’Saja lugu’’ produtseerib Jazzkaar ja see valmib kingitusena Eesti riigi 100. sünnipäevaks. Teos on üks Eesti Vabariik 100 muusikasündmuste konkursil välja valitud projektidest. EV100 muusikasündmuste konkurss toimus 2015. aastal ja selle eesmärk oli leida ideid muusikalisteks suursündmusteks, mis toimuvad ajavahemikus aprillist 2017 kuni veebruarini 2020 ning oleksid väärilised tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

 

www.sajalugu.ee

www.jazzkaar.ee

www.ev100.ee