fbpx

Ainult täna – UMA & Iris Oja uue albumi eelkuulamine veebis. Esitluskontserdid Viljandis, Tartus ja Tallinnas.

07. veebruar 2013

15. veebruaril ilmub UMA & Iris Oja uus album „Peidus pool“, mille muusika sündis Aleksei Saksa, Robert Jürjendali ja Iiris Oja koostöös ning mis on loodud Anzori Barkalaja luulele. Albumit on võimalik kuulata enne ametlikku ilmumist ainult täna, 7. veebruaril, aadressil http://www.rada7.ee/special/peidus-pool

 

Aleksei Saksa ja Robert Jürjendali loomingut iseloomustavad klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning vabad improvisatsioonid. Tunneteskaalas tõusevad esile igatsus, ootus, lootus, avarus, kaunidus, erinevad nüansid, mis kuuluvad ilu kategooriasse. Aleksei Saksa trompet kõlab pehmelt ja igatsevalt, Robert Jürjendali kitarrikõla on delikaatne ja viimistletud, elektroonilised helid lisavad helikangasse kirkaid nüansse. UMA muusika meenutab kohati norra saksofoniguru Jan Garbareki kauneid avaraid põhjamaiseid loodusmaastikke, kuid on ikka inspireeritud Eestimaa loodusest ja inimestest. Aleksei Saksa ja Robert Jürjendali piireületav muusika on saanud sooja vastuvõtu osaliseks festivalidel ja kontserdilavadel Eestis, Prantsusmaal, Inglismaal, Kreekas ja mitmel pool mujal.

 

Iris Oja koostöö UMAga sai alguse paar aastat tagasi. Lauljatari suure ulatusega hääl on mõjus nii vokaalsümfooniliste suurvormide esitamisel, ooperilavadel kui kammerkontsertidel. Iris Oja vokaaltehnika on peen ja nauditav ning esitus laetud võimsa emotsiooniga. Tema esitatud UMA muusikas pääsevad mõjule hääle nüansid ja sõnum – kõik on suurepärased intiimse kammerliku muusika meistrid.

 

Albumi esitluskontserdid toimuvad Talvejazzi raames kolmes linnas: kolmapäeval, 20. veebruaril Viljandis, Pärimusmuusika Aidas; reedel, 22. veebruaril Tartus, Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi Valges saalis ning laupäeval, 23. veebruaril Tallinnas, Kumu auditooriumis.