Ajavares loob täna Kumus uue maailma

08. detsember 2009

Ajavarese kontsert täna, 8. detsembril kell 19.00 Kumu Auditooriumis tuleb paljuski erinev ja eriline. “Tahame luua selleks kontserdiks uue maailma, Ajavarese maailma, ise sinna sisse hüpata ja kuulaja kaasa kutsuda”, ütleb ansambliliige Mingo Rajandi.

Ajavarese kontsert täna, 8. detsembril kell 19.00 Kumu Auditooriumis tuleb paljuski erinev ja eriline. “Tahame luua selleks kontserdiks uue maailma, Ajavarese maailma, ise sinna sisse hüpata ja kuulaja kaasa kutsuda”, ütleb ansambliliige Mingo Rajandi. “See on maailm, mis viib meid argistest sekeldustest eemale, tõstab meid sinna, kus on kõik vajalik aga mitte midagi üleliigset. Seal on algsed pärisasjad, päris tõelised tunded ja hääled. Paljud neist pärisasjadest on igapäevaelus kaduma läinud, mattunud näilisuse ja kiirustamise tolmu. Ajavarese kontsert viib meid teele, kus püüame tarbetu ja tühise eest ära lükata ja tegeleda ainult sellega, mis on meie jaoks tõeliselt tähtis on: loodus oma jõu, iluga ja iseärasustega maailma eri paigus, inimesed oma naljakate veidruste ja ihadega ning püüetega raskustest välja rabeleda. Aga põhiküsimusteks jäävad elu, armastus ja surm.” ütleb ansambli bassist, paljude lugude autor Mingo Rajandi.

Ajavarese kontserdil ei katke muusika hetkeksi, et mitte lõhkuda loodavat atmosfääri. Kõik lood ja laulud on omavahel seotud ja muusikud loovad neist ühtse muusikalise terviku. Kontserdil kõlab muusika Ajavarese mõlemalt plaadilt, samuti mõnda, mis tuleb kuuldavaks esmakordselt. Ansambli muusika autoriteks on Teet Raik, Mingo Rajandi ja Paul Daniel. Tekstid on pärit Hando Runnelilt, Juhan Liivilt, Doris Karevalt, aga ka Mingo Rajandi sulest.

“Ajavares” sai esmakordselt kokku 2006. aasta sügisel. Seni on ansamblilt ilmunud kaks toredat albumit “Armastuslaul rändlinnule” (2008) ja “Ulmama” (2009). Grupi loomingut iseloomustab jazzi, popi, rahvamuusika ja oma mõtete ühendamine. Bändi repertuaar on vaheldusrikas, nagu elu ise, kokku aga moodustab see siiski stiililise terviku. Igaüks ansambli liikmetest on lisanud oma isikupära muusikalisse värvipaletti, kus on nii põhjamaist pastelsust kui ka Lõuna-Ameerika eredaid toone. Ansambli liikmed on just lõpetamas või hiljuti lõpetanud jazziõpinguid Eestis ja Soomes.

Koosseis:
Liina Saar – vokaal
Danel Aljo – saksofonid
Paul Daniel – kitarrid, bändžo
Teet Raik – trompet, flüügelhorn
Mingo Rajandi – kontrabass, basskitarr
Ahto Abner – trummid, löökriistad
Erikülalised:
Raun Juurikas – klahvpillid ja elektroonika
Kristjan Kallas – löökriistad