fbpx

Kontserdikaja: Al McKay AllStars muutis Linnahalli rõõmsaks tantsusaaliks

30. november 2003

Neljapäevaõhtune Linnahalli kontserdisaal rõkkas ja tantsis. Al McKay AllStarsi hoogsal kontserdil kõlasid ligi kahe tunni vältel parimad palad ansambli Earth, Wind&Fire (EWF) kullafondi rütmikamatest lauludest ja ballaadivaramust – September, Let´s Groove, Getaway, Boogie Wonderland, Reasons, Fantasy, I Write A Song for You jne. Earth Wind & Fire Experience tõi Tallinna Linnahalli seitsmekümnendate aastate värvilise ja heatujulise muusika.
Kunagine EWF´i võtmefiguur kitarrist Al McKay suutis oma ansambliga täita kontserdi eel antud lubaduse tuua Tallinna EWF´i 1970ndate aastate hõngu.Oma nostalgiannuse ja heatujulisuse süsti kätte saanud publik ilmutas Linnahallist lahkudes silmnähtavat rahulolu.
Kontserdijärgselt jagas 14liimeline supergrupp ka autogramme.

60ndatel sündinud noored (viiekesi), muusikaarmastajad:”Bänd oli super ja heli kvaliteet hea, kuid meie arvates jäi võimendusest väheseks. Kolm korda väiksemas ruumis oleks piisanud sellest, mis täna oli. Kuid bänd ise oli suurepärane: ei logisenud kordagi ja kõik pillirühmad olid perfektsed.
Peab tunnistama, et tulime suurte eelarvamustega, kuid läheme väga rahulolevatena! EW&F muusikaga puutusime esimest korda kokku oma nooruses, sõpradega üksteisele plaate laenatas. Siis olid ju need suured vinüülid. Ja ka kassetid olid kõigil olemas.”

Rahulolev kuulaja: “Let´s Groove oli mu esimene isiklik plaat, mille 1982. aastal välismaalt ostsin.”

Dana(16), õpilane: “Tänane kontsert oli nagu tõeline tantsutrenn. Väga lõbus ja muusika oli super! Kui bänd ise naudib esinemist, nagu Al McKay grupp täna, on ka publikul hea kuulata. Usun, et kõik, kellele vähegi selline muusika meeldib, püüdsid täna kohal olla. Tulin siia suurte ootustega ja uskusin, et saan kindla elamuse. Ja nii see läks. Piletiraha sain elamuse näol mitmekordselt tagasi.

Olev Erlich:”Väga hea oli. Ka rahvas läks asjaga kenasti kaasa. Samas ei olnud Linnahall selle kontserdi jaoks kõige sobivam koht, aga ega meil tõttöelda hetkel paremat pole ka. Muidu sobiks Saku Suurhall, aga seal on heli null.”

Aivar Sirelpuu, Saku Suurhalli juht:”Väga hea oli. Heli oli natuke halb, aga idee oli väga hea. Tihti on nii, et originaalbändid, mis siia tulevad, on ära väsinud. Samas on selliste asjade puhul risk, et ei vea välja, aga tänasel bändil oli üllatavalt hea vokaal. Sellise kontserdi jaoks on väga sobiv koht Saku Suurhall, kus on võimalik saavutada viimase peal heli.”

Daniel Taago (40), muusik: “Meeldis. Võimendust oleks rohkem võinud olla, kuid sound iseenesest oli konkreetne, kvaliteetne. Perfektne! Erinevate pillide käigud olid ilusti ära kuulda. EW&F olen kuulanud peaaegu nende algusaegadest saati ning mõnda nende lugu olen ka ise mänginud.”

Marko (21), õpilane:”Tavaline, ei eruta eriti. Tuli ära, mis siis ikka. Kehv heli.”

Zaven (50):”Väga hea kontsert. Sain pileti loteriiga Päevalehe kaudu.”

Mari (30), kokk:”Hea tantsumuusika. Tuleb lapsepõlvest tuttav ette.”

Grete (25), juhi abi:”Raskelt meeldis. On oluline näha kuulsaid nägusid. Oleks nagu ajas tagasi läinud.”

Kaia-Leena (26), psühholoog:”Mulle meeldib, kui inimesed on laval rõõmsad. Lahe!”

Mare( 40), õmbleja:”Väga tore oli!Kohe väga üllatavalt tore. Kontserdiootused täitusid. Kahjuks rohkem Jazzkaare kontsertidele minna pole võimalik.”

Airi(52) :”Mulle meeldis, üllatusin täiesti, sest arvasin, et ega nad enam nii head ei saa olla!”

Riina (31), õpetaja:”Mulle väga meeldis! Sai palju tantsida ja tuju on kohe rõõmus. See meenutas mulle mu enda noorusaegu!”

Toomas ja Riina, üliõpilased:”Täitsa ok oli. Arvasime, et on hullem, aga täitsa tore oli! Tantsisime päris lava ees ja nad kohe nakatasid ennast liigutama.”

Jaana (20), õpib laulmist:”Tore kontsert oli, lauljad olid väga head, väga head vokaalsete võimetega. Kõrged noodid olid nii ilusa kõlaga. Kuulasingi seda kontserti just vokaali pärast ja see oli tõesti super!”

Andres (20) ja Anne (20), õpilased: “Väga tore. Super! Perfect! Mõnus muretu muusika. Kõlas nagu paradiis. See oli esimene kokkupuude EW&F muusikaga ja see ületas kõvasti ootusi.”

Noored muusikud Tallinnast ja Viljandist: “Väga rahul oleme, kontsert ületas ootusi. Eriti hea oli bass ja meeldisid ka kitarrist Bruce Conte soolod. EW&F originaalbändi oleme varem kuulnud plaatidelt. Fantastiline kontsert oli, siiani parim, millel tänavu Jazzkaarel käinud oleme. Eks näis, kas Scofield trumpab selle üle.”

Kelly (8) rõõmus kuulaja: “Oi, kontsert meeldis väga. Kõige rohkem meeldis mulle Al McKay. Ka trummar oli tore. Pärast esinemist kinkis ta mulle oma trummipulgad. Ise ma muusikaga ei tegele, kuid tantsin ja tulevikus tahan hakata kitarri õppima. Olen käinud juba mitmel Jazzkaare kontsertil ja laupäeval läheme John Scofieldi ka vaatama.”

Karin (25) ja Roland (24) üliõpilane: “Väga tore oli. Meeldis. Tulime siia ootusteta ja Jazzkaarel oleme esimest korda. Tõsist kokkupuuded EW&F muusikaga ei ole varem olnud, kuid mõned lood vaid tulid tuttavad ette.”

Muljeid vahendasid Kaisa Tahlfeld, Roland Karu, Tõnis Tatar ja Grete Soosalu.