fbpx

Algas 16. Jõulujazz!

28. november 2011

Esmaspäeval 28. novembril algas Tallinnas 16. Jõulujazz!  Jõulujazzi peaesinejad on hispaania flamencoartist Ana Salazar, prantsuse stiilne vokaalgrupp Voice Messengers ning armastatud vokaalansambli M-Pact liider Britt Quentin, kes annab ühiskontserdid uue eesti vokaalkuuikuga Estonian Voices – see kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist. Ingrid Lukase  väljamüüdud Tallinna-kontserdist toimub otseülekanne Elioni nutiTVs, mis on esmakordne teleotseülekanne Jõulujazzi ajaloos.

Lukas on andekas Eestist pärit muusik, kes  elab ja tegutseb Šveitsis juba kuusteist aastat. Oma uut heliplaati esitleb ta nii Euroopas kui ka viies Eesti linnas. 28. novembril kell 21.00 saavad Elioni kliendid nutiTVs vaadata lauljatari kontserdi otseülekannet Tallinna Raekojast. Jõulujazzi  ajaloos toimub otseülekanne TV-s esmakordselt, tegemist on erilise sündmusega, mis suurendab kordades kontserdi kuulajate-vaatajate arvu. Selleks, et kontserti vaadata, tuleb Elioni nutiTV kanalitest valida teleri puldiga kanal Ingrid Lukas LIVE.

Ingrid Lukase turneele järgnevad kontserdid Niguliste muuseumis. 1. detsembril esitleb albumit „Teisele kaldale“ duo Tuule Kann ja Jaak Sooäär, sama kontsert jõuab ka  Haapsalu kuulajateni. Niguliste muuseumis esineb ka 4. detsembril Meelis Vind kavaga „Kauge Vaikus kostab läbi Kõige“, mis on pühendatud tema sõbra andeka kitarristi Ants Laigi mälestusele. Hubases kontserdipaigas Kumu auditooriumis saab Jõulujazzi ajal kuulata 2. detsembril Norra jazzi suurkuju Bugge Wesseltofti eriliselt jõululikku ja intiimset kontserti „It’s snowing on my piano“. Jõulutunde koos Bachi,  Händeli  ja jazzirütmidega toovad kuulajateni Andres Mustonen, Jaak Sooäär, Tanel Ruben ja Taavo Remmel. Kumus saab kuulata ka Euroopa tippmuusikuid ansamblis Five Senses, kus muusikud eesotsas Nguyên Lê ja Kristjan Randaluga on kõik säravad heliloojad ja interpreedid.  Kontserdi salvestavad Eesti Televisioon ja Klassikaraadio. Soome tippsaksofonisti Mikko Innaneni juhitud Gourmet’ seksteti kontserdil Teater NO99 Jazziklubis kõlab rütmikas ning huumoriga vürtsitatud muusika nende 19.novembril ilmunud albumilt. Kolmekäigulise õhtusöögist ja Hanna-Liina Võsa svingiva jazziga kavast saab osa restoranis Merineitsi.

Viimane Jõulujazzi nädal rõõmustab eriti vokaalmuusika sõpru. 6. detsembril esinevad Vene Teatris eesti andekatest lauljatest koosnev uus vokaalsekstett Estonian Voices koos Britt Quentiniga.  Erilise häälega laulja on siinmail tuntud armastatud vokaalansambli M-Pact juhina, kuid juba teist aastat mängib ta Londonis West Endis etenduvas „Thriller“is Michael Jacksonit. Kontsert on osa Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmist. Esmakordselt esineb Eestis prantsuse tippkollektiiv Voice Messengers, kes järgib stiilselt maailma vokaaljazzi parimaid traditsioone pakkudes hõrke harmooniaid ning kütkestavat lavashowd. Nende juht  – helilooja Thierry Lalo, kes on ansambli mitmete lugude ja muuseas ka jazzooperi autor,  annab Tallinnas Otsa-.koolis vokaalansamblite õpitoa. Kolmas Jõulujazzi suurkontsert kannab nime „Canta a Edith Piaf“, kus kõlavad prantsuse šansoonilegendi Piafi laulud hispaania keeles ja flamenco rütmides kõlavad  võluva Hispaania laulja-näitleja-tantsija Ana Salazari esituses.

Jõulujazzile paneb punkti perekontsert „Talverõõmud“, kus  Eesti Raadio laulustuudio lapsed Kadri Hundi juhatusel esitavad talvelaule oma uuelt helilplaadilt koos Siim Aimla ansambli ning eesti  noore superstaari Birgit Õigemeelega. Kaasa löövad ka klounid Piip ja Tuut.  

Jõulujazzi festivali toetab Jazzkaare kuldsponsor Elion. Jazzkaare peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Sokos Hotel Viru, aastasponsorid Aktaprint, Estonian Air, Tallink ja Info-Auto ning LHV Pank. Festivali toetavad ka Sihtasutus Tallinn 2011, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, ERR, USA saatkond, Hispaania saatkond, Hispaania välisministeerium, Prantsuse Instituut, Baden-Württembergi Liidumaa, ProHelvetia jt.  

 

Piletid müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ja internetis.

Osta pilet SIIT

 

Kohtumiseni Jõulujazzil!

Jazzkaar 

www.jazzkaar.ee