fbpx

Andreas Varady – imelapsest nooreks virtuoosiks!

14. jaanuar 2015

Noor Ungari päritolu kitarrivirtuoos Andreas Varady esineb esmakordselt Eestis esitledes oma trio värsket albumit. Trio kontserdid on Talvejazzil 22. jaanuaril Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 23. jaanuaril Tallinnas kinos “Sõprus”. 

Uut kontserdiaastat alustas 17-aastane Andreas Varady esinemistega New Yorgis. Oma jaanuariturneel jõuab Andreas Varady trio ka Saksamaale, Austriasse, Hollandisse ja Rootsi. Noor muusik on esinenud juba poolesajal jazzifestivalil ja musitseerinud koos mainekate kitarristidega nagu Tommy Emmanuel, Louis Stewart, Lee Ritenour, Martin Taylor, George Benson jt. Andrease esinemised on pälvinud palju positiivset vastukaja, kusjuures kriitikud rõhutavad, et peamine ei ole mitte tema erilised virtuoosivõimed, vaid loomingulisus ja oskus muusikat sügavuti mõista ja mõtestada.  

 

Andreas Varady võttis kitarri kätte nelja aastaselt ja kui poiss oli 9-aastane kolis pere  Iirimaale, kus poiss mängis suveti Corki tänavatel kitarri ja teenis nõnda taskuraha. Väga varakult hakkasid tänavamuusikutena teenima ka Varady lemmikkitarristid Django Reinhardt ja George Benson. 10 Grammyga pärjatud legendaarne jazzmuusik Benson kutsus Andrease oma USA turneele soojendusesinejaks. Helilooja, dirigent, produtsent Grammydega pärjatud Quincy Jones vaimustus samuti Varady erilisest andest ja võttis ta oma agentuuri artistiks. Ühtlasi on ta ka Varady teise albumi produtsent, mis ilmus läinud aastal mainekalt USA plaadifirmalt Verve. Jones on olnud muide ka Frank Sinatra ja Michael Jacksoni albumite produtsent. 

 

Varady omanimelisel värskel albumil kõlavad jazzistandartid Django Reinhardist John Coltrane’i ja Steely Danini, plaadilt leiame ka kaks toredat noore kitarristi oma lugu – “Day in New York” ja “Blues for Edward”. Albumil esinevad külalistena Gregory Porter, Dirty Loops, Roy Hargove, Nikki Yanofsky ja mitmed teised. Albumi kava moodustab ka Andreas Varady trio jaanuariturnee tuumiku. Koos kitarristiga musitseerivad tema noorem vend Adrian trummidel ja bassi mängib poiste isa ja õpetaja Ondrej. 

 

Andreas ise ütleb, et peale jazzi ja funki armastab ta väga ka elektroonilist muusikat ja hip-hoppi. Tal on selle üle väga hea meel kui mõni noor andekas muusik avastab tema kontserdil  enda jaoks ka jazzi.  

 

Links: www.andreasvarady.com

Video: https://www.youtube.com/watch?v=eSSbNt1yX6w

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Täname Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Hispaania Suursaatkond ja Prantsuse Instituut. 

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.