fbpx

Andres Roots Roundabout esitleb Augustibluusil uut albumit

01. august 2013

Reedel, 2. augustil esitleb Tartu trio Andres Roots Roundabout Haapsalu Augustibluusil uut albumit „Three!“. Tegu on bändi esimese täispika instrumentaalplaadiga ning tõenäoliselt esimese lauluta kitarribluusi albumiga, mis Eestis ja Baltikumis tehtud on.

Ansamblisse kuuluvad kitarristid Andres Roots ja Martin Eessalu ning trummar Raul Terep ja CD 11 loost mitmed on tuttavad EP-delt „Electric Dixieland“ (2012) ja „Rock House“ (2013). Pala „Link To Elmore“ kuulutas Prantsusmaa bluusiajakiri „Soul Bag“ mullu hooaja hitiks, „Blues in Britain“ aga võrdles Roundabouti legendaarse bluusikitarristi Tampa Rediga, „kellel üks jalg New Orleansis ja teine Waikikis“. Briti raadio-DJ Rick Stuart märkis, et tegemist on kõige ägedama asjaga, mis Eestist pärast Skype’i tulnud on.

Nagu eelmised Roundabouti plaadid, on ka „Three!“ salvestatud Tartus Asko-Romé Altsoo poolt ja kaanekujunduse on teinud Siret Roots. Kasutatud fotod pärinevad trio tänavustelt esinemistelt Soomes ning nende autoriks on Leif Laaksonen. „Three!“ esmaesitlus leidis aset läinud laupäeval Sigulda bluusifestivalil Lätis, kuid klubikontserdid järgnevad alles oktoobris, sest bändi liikmed on hõivatud teiste projektidega – muuhulgas sõidab Roots septembris Briti suupillimängija Steve Luryga Shetlandi bluusifestivalile.

Andres Roots Roundabout astub tänavu 20. juubelit tähistava Augustibluusi linnuselavale reedel, 2. augustil kell 18.30. Roots ise esineb Haapsalu bluusifestivalil juba 12. korda – tema esimene ülesastumine Augustibluusil oli augustis 2000 ansambliga Green Bullfrog, mille teisi liikmeid Kalle Kindelit ja Alar Kriisat näeb tänavu kultuurikeskuses toimuval kontserdil Cathouse Radio ridades.