Anne-Liis Poll ja Anto Pett “MonoOoperiga” Kunstihoones

16. jaanuar 2010

23. jaanuaril valmib Tallinna Kunstihoones reaalajas heliteos.

23. jaanuar kell 17
Tallinna Kunstihoone (Vabaduse väljak 6)
Anne-Liis Poll (sopran), Anto Pett (klaver)
„MonoOoper”

Kahe suurepärase muusik-improvisaatori koostöös valmib reaalajas heliteos, mille interpreedid ise on nimetanud „MonoOoperiks”. Anne-Liis Polli ja Anto Petti koostöö sai alguse 2000. aastal, mil Poll alustas õpinguid Eesti Muusikaakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli magistrantuuris. Praeguseks on antud kontserte nii kodu- kui ka välismaal ja salvestatud hulgaliselt improvisatsioone erinevate koosseisudega.

Anne-Liis Poll tegutseb koorijuhi, kammerlaulja, laulupedagoogi ja vokaalimprovisaatorina. Ta on musitseerinud koos erinevate improvisaatoritega nii Eestist kui ka mujalt (Jaak Sooäär, Tanel Ruben, Anto Õnnis, Kent Carter, Sylvain Kassap, Francois Rosse, Etienne Rolin, Albrecht Maurer, Sten Sandell, Petras Vysniauskas jt). Käesoleval ajal laulab Anne-Liis Poll barokkansamblites „Accentus Tallinn”, „MederConsort” ning impro-ansamblis „Free Tallinn Trio”.

Pianist, pedagoog ja improvisaator Anto Pett on Eesti tuntumaid improvisatsioonilise musitseerimise entusiaste, kes on välja töötanud originaalse improvisatsiooniõpetamise meetodi, mis toimib edukalt kõikidel instrumentidel ja ka häälel. Ta on seda tutvustanud paljudes Euroopa muusikakõrgkoolides (Helsingis, Stockholmis, Leipzigis, Odenses, Pariisis, Riias, Marseille’s, Vilniuses, Glasgow’s jm). Anto Petti koostööpartnerite hulka kuuluvad Kent Carter, Sylvain Kassap, Francois Rosse, Etienne Rolin, Emile Biayenda, Albrecht Maurer, Sten Sandell, Petras Vysniauskas, Stanislaw Skoczynski jt.

Kontsert kestab 1 tund vaheajata.
Kontserdi korraldaja Eesti Interpreetide Liit

Piletid hinnaga 100 krooni/50 krooni on müügil Piletilevis ja enne kontserdi algust kohapeal.
Sooduspiletid üliõpilastele, õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, invaliididele. Sooduspilet kehtib koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).