fbpx

Kontserdikaja: Ansambel Reverence ennustab uut jõulist jazzigeneratsiooni

01. oktoober 2005

Ansambli Reverence kontserdile kogunenud publik sai hea energiasüsti noorte muusikute südikast esinemisest. Loe, mida publik arvas.

Ansambel Reverence ja Marvi Vallaste jätsid 29. septembri õhtusel esinemisel klubis Bon Bon publikule vaimustavalt hea mulje. Ei peetud paljuks lauljatari nimetamist „eesti vokaaljazzi tulevikuks” ja oma julge esinemisoskusega tõestas noor G. Otsa Muusikakooli lauljatar ka juba praeguseks kätte võidetud positsiooni Eesti muusikamaastikul.

Kontserdipublikult uurisid meeleolusid Eliis Vennik ja Georg Brinkmann Jazzkaare veebitoimetusest.

Võrratu häälematerjaliga Marvi Vallaste ning peamiselt G. Otsa muusikakooli õpilastest koosnev ansambel Reverence esitasid energiaküllaseid tõlgendusi innovatiivse jazzilegendi, pianisti Horace Silveri loomingust. Dee Dee Bridgewaterist innustunud Vallaste hääl kõlas hard-bopi rütmidega ühes justkui võimas, ent kontrollitud sooloinstrument, mille lihvitusele on lisatud tohutu muusikaline isikupära. Tantsuline repertuaar ning värskete talentide üllatuslikult suurepärane koostöö teenis publiku tulise vastuvõtu.

2004. aasta RainbowJazzil parimaks kuulutatud ansambli koosseisus hiilgasid lisaks solistile lennukatel rütmibluusisoolodel nii kitarrist Erki Pärnoja kui Jüri Kõlvart klahvpillidel. Hiilgava rütmitandemi moodustasid ka Kristjan Kallas löökriistadel ning Kaarel Liiv kontrabassil. Noortega ühines saksofonidel ka meister, G. Otsa muusikakooli õpetaja Siim Aimla.

Reverence ning Marvi Vallaste esinemist võib käsitleda nii enesetõestust kui suurepäraste noorte muusikute tähelennu algust ent teisalt ka juba eos kuulumist uue kasvava jazzipõlvkonna paremikku. Vaevalt nende kontsertki Sügisjazzi kuulajatele pettumust valmistas, vaid tõestas ennem kodumaise jazzmuusika kvalieeti.

Häälematerjali teadliku kasutamisega kutsus malbe välimusega muusik publikus esile kohatis hämmingut – ise alles nii noor, aga juba selline võimsus!
Bändiliikmete omavaheline kommunikatsioon oli just nii vahetu kui see ühele jazzkontserdile omane peaks olema. Marvi jagas teatava varjamatu võimukusega improvisatsiooniks mõeldud takte ja ühendas bändi üksikute muusikute loodava ühtseks muusikaliseks tervikuks.

Kontserdilt lahkus publik paljulubava mõttega- pisut on loomulikult ka arenguruumi, aga praegu liigutakse suurel kiirusel väga õiges suunas.

Kadri (18), jazzlaulu tudeng:”Superhea. Olen täiesti positiivselt üllatunud. Ei olnud teda varem laulamas kuulnud. Kahe seksteti liikmega olen isegi koostööd teinud, seega nende kohta teadsin juba täpselt, mida umbes oodata. Tulin enda jaoks absoluutselt tundmatule kontserdile ja sain sellise suurepärase elamuse! Marvi on laval tõeliselt särav.”

Kristi (20), muusikatudeng:”Marvit olin laval ka enne näinud. Võrreldes eelnevate kordadega oli hääl teinud läbi väga suure arengu. Usun, et Marvist saab tulevikus väga mõjukas muusik. Hetkel oli veel muidugi pisut aru saada, et tegu on noorte muusikutega, ent see on ka täiesti mõistetav.”

Kalle (26), IT valdkond:”Mulle väga meeldis. Kuulsin teda täna esimest korda. No silmaga vaadates ja kombineerides seda heliga oli siiski aru saada, et tegu ei ole veel väga kogenud lauljaga. Ent kui silmad oleks kinni pannud, siis oleks peaaegu ära petnud! Minu arvates on tal täiesti suurepäraselt kiire hääl, tõesti hämmastav.”

Agnes (24), üliõpilane:”Ei tea jazzmuusikast just väga palju. Seega ei oska eriti kommenteerida ei lauljat ega bändi. Aga üks mis kindel, kuulata oli seda väga mõnus. Head tempokad lood ja mõnusalt hoogne kava. Vokaalmuusika on minule kuidagi kergemini mõistetav kui instrumentaalne muusika, eks ilmselt selle pärast saigi siia tuldud.”

Mikk, muusik:”Kahtlemata südantsoojendav jazzmuusika hoovõtt noortelt. Suurepärane, et õppejõud koos õpilastega vabalt mängivad. Vaatasin, et Aimla naeratas niimõnegi soolo juures. Seesugust heakskiitu ei ole just kerge teenida.”

Koidu, õpetaja:”Suurepärane. Eesti on ikka üks rammus kasvulava headele muusikutele. Kokkumäng ning muusika oli selline, et polegi kohe enam midagi tahta, ei saa enamat noortelt nõuda. Marvi teab täpselt mis teeb, hääl on kontrollitud, väga mõnus.”

Peedu, muusik:”Mis siin muud öelda – väga raske repertuaar ning üle keskmise hästi teostatud.”