fbpx

Arvo Pärdi lastemuusika CD „Lapsepõlve lood“ esitluskontsert Sügisjazzil!

05. oktoober 2015

Raadio Laste Laulustuudio on koostöös Arvo Pärdi keskusega saanud valmis helilooja lastemuusika kogumiku. Pärdi vahvad laulud ning instrumentaalpalad lastenäidenditest, nuku- ja joonisfilmidest kõlavad Sügisjazzi kontserdil 6. oktoobril Vene Kultuurikeskuses. Kontserdil saab näha ka Arvo Pärdi muusikaga lühifilme. Pärdi laulud on teatrietenduste, multifilmide ja koolilaulikute kaudu mitme põlvkonna jaoks sõna otseses mõttes lapsepõlve lood, millega on seotud toredaid mälestusi.

 

Heliplaat „Lapsepõlve lood“ on sündinud laulja ja dirigendi Kadri Hundi algatusel, kes otsis võimalust Arvo Pärdi lasteloomingut Raadio Laste Laulustuudioga salvestada ning seda muusikat ka laiemalt tutvustada. Plaadi jaoks valis helilooja varem trükis ilmunud lauludele käsikirjade seast lisa ning koostöös helilooja Tauno Aintsiga valmisid uued värvikad instrumentaalseaded.

 

Oma heliloojatee alguses kirjutas Arvo Pärt lastelaule, klaveripalu, muusikat kuuldemängudele, näidenditele ja multifilmidele, kuid vaid väike osa sellest on olnud esindatud helilooja ametlikus loomenimekirjas. Plaat „Lapsepõlve lood“ hõlmab ajavahemikku 1956–1970, lisaks tuntud lugudele nagu „Mina olen juba suur“, „Aatomiku laul“, „Koolitee“ jt saavad eluõiguse veel kümmekond laulu, mille käsikirjad seni Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ning Arvo Pärdi keskuse arhiiviriiulitel seisid.

 

Pärdi tuntuim lastelaul „Mina olen juba suur“ on kirjutatud Eesti Raadio lasteansambli mudilasrühmale toonase lastesaadete toimetaja Kiira Kahni palvel ning tema meenutuste kohaselt valmis see täiesti spontaanselt. Pärt, kes aastail 1958-1967 tegutses raadios helirežissöörina, oli mõnda aega ka raadio lasteansambli klaverisaatja ning oma laulude esmasalvestustel saatis mudilasi sageli helilooja ise. Nii on „Lapsepõlve lood“ tore sild kunagiste ja praeguste raadio laululaste vahel, sest toona Eda Neideri juhatusel tegutsenud Eesti Raadio lasteansambel on tänase Raadio laste laulustuudio eelkäija.

 

Heliplaat „Lapsepõlve lood“ viib kuulaja uuesti maailma, kust need laulud on pärit – laste maailma täis mängurõõmu, vabadust ja julgust, ootamatuid pöördeid ja piirideta kujutlusvõimet.

 

Arvo Pärdi keskuse ja kirjastuse Universal Edition koostöös antakse välja ka lastelaulude noodid eesti, saksa ja inglise keeles nii klaverisaatega kui ka instrumentaalansambli seades.

 

Pressiteade on valminud Kristina Kõrveri plaaditutvustuse põhjal.

 

Kontserdi „Lapsepõlve lood“ esinejad:

Raadio Laste Laulustuudio, dirigent: Kadri Hunt

 

Kammeransambel:

Sten Lassmann – klaver

Mari Poll – I viiul

Katariina Maria Kits – II viiul

Johanna Vahermägi – vioola

Andreas Lend – tšello

Meelis Vind – klarnet

Madis Kari – klarnet

Henri Zibo – akordion

Heikko Joseph Remmel – kontrabass

Madis Metsamart – löökpillid

 

Õhtujuht: Margus Saar

Koormeister: Kaie Tanner

Hääleseadja: Anu Aimla

Liikumised seadnud: Svea Sööt ja Pille Allik

Helikunstnik: Tanel Klesment

Valguskunstnik ja video: Meelis Lusmägi

Vahevideod: ETV

Tehniline manager: Sten Arvi

Produktsioon: Jazzkaar

Täname: Arvo Pärdi Keskus

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner on My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Sügishooaega toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Prantsuse Instituut.

 

Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.

 

Kohtumiseni kontserdil!

Jazzkaar