Augustiöö jazztäht USA-st

16. juuli 2009

21. ja 22. augustil annab Eestis kaks kontserti USA-s ja Euroopas tuntust kogunud mustanahaline muusik Jalalu-Kalvert Nelson.

21. ja 22. augustil annab Eestis kaks kontserti USA-s ja Euroopas tuntust kogunud mustanahaline muusik JALALU-KALVERT NELSON.

Jalalu-Kalvert Nelson muusikuna on väga mitmekülgne, ta mängib trompetit, on helilooja, pianist ja löökpillimängija. Eestis annab Nelson kaks jazzkontserti, mis oma temperamendi ja säraga äratavad üles ka kõige kargema ja põhjamaisema natuuri. Nelsoni helilooming jazzmuusika vallas on saanud palju mõjutusi Aafrika, Aasia ja Ameerika põlisrahvaste pärimusmuusikast. Ka seekordne kontsert on jazzkokteil musta mandri rütmidest ning reggae-muusikast.

Temaga koos musitseerivad Eesti tuntud muusikud: Reigo Ahven (löökriistad), Marti Tärn (basskitarr), Roland Karu (saksofon) ja Jaan Jaanson (kitarr).

Nelsoni sõnade kohaselt ei tunne muusika piire. „Pole vahet millisel maal mängid. Igasugune  muusika, ükskõik millisel maal või millises stiilis, on tegelikult ju inimhinge olemuse väljendus. Muusik läbi muusika saab võimaluse väljendada elu nii nagu tema seda tunnetab.  Paljusi inimhinge sisemisi otsinguid ja püüdlusi ei saa panna sõnadesse, kuid läbi helikeele on neid siiski võimalik väljendada.“

Vaatamata sellele, et Eestis annab ta jazzkontserdi, ei eelista Nelson ühte muusikastiili teisele, vaheldumisi mängib ta nii klassikalist, jazz, folk ja maailma muusikat ja väldib enese paigutamist ühte või teise kategooriasse. „Muusikale kuuluv maailm on selleks liiga suur ja huvitav, et piiritleda end vaid ühe stiiliga,“ sõnab ta.

Kontserdid toimuvad:
21.08 kell 22.00 klubis Clazz, www.clazz.ee, pilet 100.-
22.08 kell 20.00 Viinistu Kunstiumuuseumis, www.viinistu.ee, pilet 150.-/125.

(kontsert toimub iga ilmaga, halva ilmaga toimub kontsert siseruumides.)

  Pileteid saab osta Piletilevist ja tund enne algust kohapeal.

22.08 toimuvale Viinistu kontserdile on võimalik sõita ka Looduse Omnibussiga, buss väljub Tallinnast kell 17.00 Rahvusraamatukogu eest. Sõidul tehakse vahepeatusi looduskaunites kohtades ning pärast kontserti sõidetakse Tallinna tagasi. Info ja registreerimine bussile www.looduseomnibuss.ee, info@looduseomnibuss.ee, 6 481 740, 56476297.

  Lisainfo kontsertide kohta:
  Ingrid Piirsalu
Korraldaja
Gsm 56464035
ingridpiirsalu@hotmail.com