fbpx

Bad Plus annab albumi välja märtsis

29. detsember 2003

Rockienergiaga mängiva uustulnuka eelmist plaati «These Are The Vistas» pidasid aasta üheks parimaks Rolling Stone, Jazz Times ja CMJ.

Ameerika kõmulise klaveritrio teine plaat kannab nime “Give” ja selle annab 9. märtsil välja plaadifirma Columbia. Nende eelmist plaati “These Are The Vistas” pidasid aasta üheks parimaks Rolling Stone, Jazz Times ja CMJ. Kiidusõnu on sellele plaadile jaganud ka New York Times, Newsweek, Esquire, Washington Post, The New Yorker ja teised laia levikuga väljaanded.
Mis puutub Ameerika pressi, siis on Bad Plus sealmail olnud 2003. aasta suurim jazzisensatsioon. Triosse kuuluvad bassist Reid Anderson, pianist Ethan Iverson ja trummar David King. Plaadi «Give» produtsent on Tchad Blake, kes on varem koos töötanud niisuguste popkuulsustega nagu Peter Gabriel. Los Lobos, Pearl Jam, Tom Waits ja Elvis Costello.
Kui “These Are The Vistas” sisaldas Bad Plusile kontserdilavadel suurt menu taganud töötlusi rockihittidest vaid minimaalselt, siis uuel albumil on oodata niisuguseid jazziks tehtud lugusid nagu Pixiese “Velouria” ja Black Sabbathi “Iron Man”. Samuti on teada, et trio mängib oma versiooni Ornette Colemani palast “Street Woman”.