fbpx

Kontserdikaja: Balti noored lauljad taaselustasid tuntud standardeid

30. november 2003

Laupäeval, 24. aprillil astusid Sakala väikses saalis üles neli noort ja andekat lauljat: kolm Lätist ja üks Eestist. Intars Busulis sai Sony Jazz Stage ´04 konkursi Grand Prix auhinna ning talle järgnesid Ieva Kerevica ja Kristina Jatautaite. Lisaks konkursi esikolmikule astus üles ka Riias külalisesinejana üritusest osa võtnud Sofia Rubina.

Lauljad üllatasid nii oma karakteersete hääletämbrite, -ulatuse ja soolodega. Publikut võlus laval elavalt tantsinud ja ka trombooni mänginud Intars Busulis, kuid saali lemmikuks oli kontserti lõppedes siiski Sofia Rubina.

Noori saatis Maris Briezkanls Quartet Riiast, mille juhtfiguur ja trummar on Läti ühe suurima jazz-festivali Rigas Ritmi üks korraldajatest. Bändi koosseisu kuulusid ka Eestis tuntud Deniss Paškevichs (tenorsaksofon) ja Victors Ritvos(klahvpillid).

Anneli (19), üliõpilane: “Intars tundis end laval mõnusalt vabana. Väga visuaalne. Mulle meeldis konkursil 3. koha saanud Kristina hääl ja Sofia soolod olid mõnusa karakteriga. Bänd oli väga elav, välja arvatud tagasihoidlik bassist.”

Mihkel (18), õpilane: “Rubina oli hea nagu alati. Minu arust tema oligi kõige parem. Ja poiss elas vahvasti kaasa.”

Ants, 35: “Eriti meeldis mulle saksofonimängija, ta mängis nagu Coltrane. Lauljad meeldisid ja seaded olid ka head, eriti viimases loos “What a wonderful world””.

Riina, 17: “Lauljad eriti ei meeldinud, imelikke hääli tegid. Natuke liiga pikk kontsert oli. Kõige rohkem meeldis mulle trummari mäng.”

Kontserdimuljeid vahendas Grete Soosalu ja Roland Karu