Bassivirtuoos Marcus Miller 18. oktoobril Tallinnas

14. september 2010

18. oktoobril astub Nokia Kontserdimajas üles maailmaklassi eliiti kuuluv basskitarrist Marcus Miller, kelle uus maailmaturnee “Tutu Revisited” teeb kummarduse Miles Davisele ning taaselustab jazzilegendi 80-datel ilmunud albumi “Tutu” helikunsti.

18. oktoobril astub Nokia Kontserdimajas üles maailmaklassi eliiti kuuluv basskitarrist Marcus Miller, kelle uus maailmaturnee “Tutu Revisited” teeb kummarduse Miles Davisele ning taaselustab jazzilegendi 80-datel ilmunud albumi “Tutu” helikunsti.

Miles Davise album “Tutu” ilmus 1986. aastal ja muutus üheks 80-nendate tähelepanuväärsemaks jazzialbumiks, mis võitis samal aastal ka Grammy auhinna. Marcus Miller oli juba toona plaadi valmimise juures, olles selle produtsent, mängides sisse enamuse instrumentidest ning kirjutades suure osa plaadil kõlavatest lugudest. “Usun, et Miles Davis väärib enam tähelepanu ning maailmaturnee “Tutu Revisited” on kummardus Milesile”, kommenteeris Marcus Miller tuuri muusikavalikut.

“Tutu Revisted” turnee kandvaks jõuks on kindlasti Marcus Milleri basskitarri meisterlik käsitsemine, kuid tähelepanu väärivad ka kaastegevad maailmas tuntust pälvinud noored andekad jazzmuusikud. Trompetil 28-aastane Grammy auhinna laureaat ja Christian Scott, saksofonil Alex Han ja lööpillidel Ronald Bruner Jr ning klahvpillidel Frederico Pena. Esmapilgul võrdlemisi ambitsioonika idee teostus on Milleril siiski laitmatult õnnestunud. “Minu eesmärgiks oligi algusest peale kaasata noori endekaid muusikuid, kellega koos saaks anda “Tutu” albumi loomingule uus värv, kõla ning sära – nii südiski “Tutu Revisited”, räägib Marcus Miller turnee algupärasest ideest ning lisas, et ta usub, et Miles Davisele oleks tulemus meeldinud.

Marcus Millerit peetakse andekaks multiinstrumentalistiks, kuid erilist tähelepanu väärivad mehe tehnilised oskused tema põhiinstrumendil – basskitarril, olles paljudele tänapäeva basskitarristidele suureks eeskujuks. Miller on aastate jooksul teinud koostööd ka mitmete tuntud muusikutega nagu Luther Vandross, Roberta Flack, Bryan Ferry, Billy Idoli ja Miles Davisega, osalenud üle viiesajal salvestusel, kuid alates 90-datest pühendus Miller soolokarjäärile. Sellest ajast on valminud ka mitmed sooloalbumid ning Miller on aastate jooksul osalenud vägagi erinevatel kontsertturneedel ümber maailma.

PMarcus Miller on aastate jooksul võitnud mitmeid Grammysid produtsendina (Miles Davies, Luther Vandross, David Sandborn, Chaka Khan jne), 1992. aastal pälvis ta parima R&B laulu kategoorias Grammy Luther Vandrossi “Power of Love” eest ning 2001. aastal pärjati Miller parima kaasaegse jazzalbumi kategoorias, tema neljanda sooloalbumi “M2” eest. Tänapäeval on Miller hinnatud bändi liidrina, modernse jazzi edasiviijana, karismaatilise improvisaatorina, kus virtuoosne pillikäsitlus annab uue ettekujutuse basskitarri võimalustest ja heliloojana.

Piletid Nokia Kontserdimajas toimuvale Marcus Milleri kontserdile on müügil Ticketpro ja Piletilevi internetipoodides ja müügipunktides.

Kontserdi produtsent on BDG Music.