fbpx

Bernhoft and The Fashion Bruises Vaba Laval

10. mai 2019
Elisa Polov, Hanna-Greth Peetson

Laupäeval, 27. aprillil sai Vabal Laval taaskord nautida Bernhofti meisterlikku ja lummavat kontserti. Sel korral oli temaga kaasas ka bänd: The Fashion Bruises. Bändis mängisid Nicolay Tangen Svennæs klahvpillidel, Vemund Stavnes basskitarril ja Fredrik Wallumrød trummidel.

 

Olles enne Jazzkaarele tulekut viis kuud tuuril ja kaks kuud seejärel vaba, on koosseis Bernhoft & The Fashion Bruises väga elevil koos mängimise üle. Neljaliikmeliset kooslust ühendas lisaks ühes bändis mängimisele veel asjaolu, et kontserdi vältel nad kõik ka laulsid. Sellega ei piirdutud – ka publikust moodustati suur momentum koor, kes sai lisaks rõõmuhuigetele oma vokaalse panuse lauludesse juurde anda. Rahva emotsioon oli terve kontserdi aja energiaküllane. Seda kindlasti ka tänu hästi läbimõeldud ning vaheldusrikkale kavale. Sellele andsid vürtsi juurde bändiliikmete soolod. Jarle Bernhofti kitarrisoolod olid väga muljet avaldavad ning panid kindlasti publiku silmad särama. Bändi olek ja energia olid kindlasti sobiv festivali viimasesse nädalavahetusse.

 

Publiku muljeid kontserdist kogusid Elisa Polov ja Hanna-Greth Peetson.

 

Kirke (õpilane): „Armastus. Gruuv. Ma ei olnud tema (Bernhoft) muusikaga enne eriti kokku puutunud, kuid üldse tema ja bändi olek ning muusika kvaliteet väga meeldis.“

 

Peep (muusik): „Eriline. Musikaalne. Tantsuline. Kõik, kes laval olid, laulsid ja mitte halvasti. Tänapäeval ja ka vanal ajal andis see vürtsi juurde. Seda näha ja kuulata oli väga äge. Vokaalne võimekus oli väga hea, mulle meeldis. See ongi see, mis annab lisavärvi juurde. Minul oli pärast tänast teine nädal järjest, kus ma kohtasin bändi, kus kõik laulavad. Minu jaoks on see uus asi ja ma hindan seda väga.“

 

Sandra (finantsvaldkonna töötaja): „Esmaemotsioon – väga elav, super elav, soolod meeldisid väga! Esinejad lendasid ka kohe peale hea vibe’iga ja ma arvan, et see kohe tõmbas inimesi. Ma mõtlesin, et kas me oleme selline eestlaslik publik, sellised vaiksed ja tasad, aga ei olnud. See oli tore! Lisaks mulle meeldib, kui läheb sellisek jammiks ära.“

 

Marie (tudeng): „Lõbus. Hea energia. Mulle meeldis, kuidas Bernhoft publikuga suhtles ja kaasas inimesi kõik koos laulma. Bändi koostöö oli väga hea ning kitarrisoolod olid vinged.“

 

Kaks Jazzkaare püsikülastajat: Väga hästi meeldis. Väga tore oli, inimesed nautisid, mida nad tegid lava peal. Mina käisin kuulamas ka paar aastat tagasi. Minu arvates oli ta siis üksinda. See oli täiesti teistmoodi, aga ta oli sama šarmantne. Kahte esinemist ei saa võrrelda, üksinda tegi ta hoopis midagi muud – oli mänglevam oma talentide näitamisega, aga praegu oli bändiga juba rohkem nagu suur kontsert. Eelmisel korral mängis ta palju oma häälega ja erinevate instrumentidega, mis näitas, et ta on täielik multitalent. Võib-olla kui ma oleks teda esimest korda näinud, ei oleks teda nii fännanud, aga kuna paar aastat tagasi sain juba maigu suhu, siis ma tean, kes ta on ja minu jaoks on okei, et ma ei söö kogu aeg seda “magustoitu”.

 

Ireen, Aigar ja Kurmet (kolm Bernhofti fänni):

Suurepärane. Käisime ka ta eelmisel kontserdil ja sellepärast tagasi tulimegi, see oli unustamatu elamus. Uus plaat on omamoodi väga hea. Tõesti, see energia, mis täna lavalt tuli, oli fantastiline. Esinemised olid erinevad. Esimene oli väga intiimne, ta ju esines üksi, rääkis lugusid ja see oli hoopis teise demo ja iseloomuga. Täna oli palju arenenum ja bändiga on hoopis teine teema. Aga väga äge oli, energiat oli niivõrd palju rohkem. Olime mõlemal kontserdil teises reas ja saime kogu energia endale.

 

Elis (noor laulja):

Mina tean Bernhofti sellest ajast saadik, kui ta paar aastat tagasi Jazzkaarel esines ja väga tõsiselt meeldis teda uuesti näha. Võib-olla tundus, et ta oli natuke väsinud, aga energia kontserdi jooksul muudkui tõusis. Ütleks küll, et ilma bändita meeldis rohkem. Eelmine kontsert andis mulle nii sügava mulje, mängides kõiki pille. See toimis kõik nii hästi. Kindlasti kui ma oleks näinud esimest korda tema esitus, siis oleks minu reaktsioon “vau”, aga mul oli latt tõesti nii kõrgel.

 

Maris (ansambli The Swingin’ Sisters laulja) ja Janno (Trump Conceptioni bassist ja eestvedaja):

Ikka väga meeldis. Kuulasime teist korda. Tänane meeldis rohkem. Seekord oli kontsert mitmekülgsem. Üksi oli ka tore, aga ta oli ikkagi üksi. Olgugi et tal oli seal palju stuff’i ja elektroonikat. Täna oli ta koos teistega laval ja ikka päris hea oli. Bänd annab rohkem powerit ja võimalusi laiendada igasugust helispektrit.

 

Juho (tšellomängija):

I liked the concert, because they were playing by themselves. The music was live music. It didn’t come from the electronics or something, they really did that by themselves and the moment was live moment. That’s why it was good.

BERNHOFT & THE FASHION BRUISES (Norra)

27.aprillil kell 23.00 Vabal Laval

 

Koosseis:

 

Jarle Bernhoft – vokaal, kitarr

Nicolay Tangen Svennæs – klahvpillid, vokaal

Vemund Stavnes – bass, vokaal

Fredrik Wallumrød – trummid, vokaal

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!