fbpx

Bobby McFerrin Gimme5 & Estonian Voices koos laval

02. mai 2019
Maria-Ursula Kurm, Vivian Veedla

Reede õhtul, 26. aprillil sai Alexela kontserdimajas näha erilist koosseisu – ühise kontserdi andsid Bobby McFerrin Gimme5 ja Estonian Voices. Improviseerimise vahele esitasid artistid juba tuntuks saanud lugusid; kogu kontsert voogas mõnusalt ning publiku kaasamisega lõhuti tavapäraseid publiku ja artisti vahelisi piire. McFerriniga koos särasid vokalistid Rhiannon ja Judith Vinar; kogu publiku pani laulma David Worm; viienda välisartistina oli laval John Blake.

 

Publikult uurisid muljete kohta Jazzkaare veebireporterid Maria-Ursula Kurm ja Vivian Veedla.

 

Martin:
“Jäin väga rahule; nägin McFerrinit teist korda, esimest korda käisin teda vaatamas 20 aastat tagasi Pärnu Vallikäärus. Praegu on ta oluliselt vanem ja vahepeal tundus, et on kuidagi pettunud näoga laval, aga ikkagi jättis kogu kontsert väga hea mulje – aeg läks hullult kiiresti, olen tõesti rahul!”

 

Evelin ja Kristo:
“Kontsert meeldis väga, saime elamuse! Ja saime ise laulda, laulsime kõva häälega kaasa. Algul oli publikul vaja soojaks saada, siis läks laulmine juba ladusamalt.”

 

“Tutvusin tema loominguga alles hiljuti ja olen live-esitusega rahul. Emotsioonid on väga head, muud ei oskagi öelda.”

 

Maria (kunstnik):
“Väga meeldis, oli väga emotsionaalne kontsert! Pisaraid sai ja naerda sai. Ootasin kaasalaulmist väga, teadsin, et ta teeb seda. Kananahk oli esimesest noodist peale. Mu isa ka hullult fännab McFerrinit ja ütlesin, et lähme. Tore emotsioon!”

 

Lauri (tarkvaraarendaja):
“Jällegi täitsa tore kogemus, aga üldsegi mitte see, mida kogesin, kui ta kaheksa aastat tagasi samas saalis esinemas käis. Eelmine kord oli ta laval peamiselt üksi ja sellepärast mõjus minu jaoks geniaalsemalt, viis mind sügavamale. Mäletan, et rõõmustasin nagu väike laps, kui ta lavale tagasi plaksutati. Seekord oli väga palju kõrvalisi elemente ja seda “Bobby-elementi” ma väga ei kogenud. Näiteks Estonian Voicesi poolt esitatud Curly Stringsi lugu oli kuidagi teemast mööda. Samas, teine nende lugu oli päris ilus ja Gimme5 tegi ka paar huvitavat etteastet. Aga lõppude lõpuks läksin ju Bobby kontserdile…”

 

Helen (muusikaõpetaja):
“Istusin üsna ees ja mõtlesin, et huvitav, kuidas ülejäänud publik tänavust kontserti tajub. Minul oli põnev, tegelen ise muusikaga ja sain jälgida kõigi lauljate ilmet ja väiksemaidki nüansse, intonatsiooni ja karakterit, aga aiman, et oli ka neid, kes ootasid midagi muud: seda, et McFerrin rohkem soleeriks ja esil oleks. Igal juhul on vaimustav, et McFerrin suudab ka pooleksperimentaalses võtmes kogu kontserdi aja põnevalt ära täita. Mulle meeldib tema filosoofia, see, et ta kaasab väga erinevaid inimesi, leiutab ja katsetab. Vahva oli näha, kuidas ta lahendas olukorra, kus koor kippus koost lagunema: lükkas vinti peale ja juhatas lauljad meelega veel suuremasse disharmooniasse. Aga kui järele mõelda, siis seekord oli minu kõige suuremaks elamuseks Rhiannoni soolonumber. Niipea, kui koju jõuan, hakkan seda lauljannat guugeldama!”

 

BOBBY McFERRIN
26. aprillil 2019 Alexela Kontserdimajas

 

Koosseis:

Bobby McFerrin – vokaal
Rhiannon – vokaal
Judith Vinar – vokaal
David Worm – vokaal
John Blake – vokaal
Kadri Voorand – vokaal
Liina Saar – vokaal
Maria Väli – vokaal
Aare Külama – vokaal
Mikk Dede – vokaal
Rasmus Erismaa – vokaal

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.