Buena Vista Social Club 31. mail Eestis

17. mai 2010

Suve soojad rütmid toob otse Kuubalt kohale maailmakuulus Orquesta Buena Vista Social Club.

31. mail astuvad Nokia Kontserdimaja lavale Kuuba muusika suursaadikud maailmas – Orquesta Buena Vista Social Club.

Buena Vista Social Club oli algselt 1940-datel aastatel Havannas populaarseks Kuuba muusikute kohtumispaigaks. 1990-datel aastatel taaselustasid Buena Vista Social Club muusikud koostöös tuntud ameerika kitarristi, laulja ja helilooja Ryland Cooderiga unustusse vajunud kuuba muusikastiilid, lindistasid albumi ning andsid Euroopas ja Ameerikas rea kontserte. Samal ajal valmis ka Wim Wandersi dokumentaalfilm “Buena Vista Social Club”. Sealt algaski “Kuubamaania” ja lõpuks saad neid kirglikke muusikuid oma silmaga näha.

Kuigi mitmed orkestri liikmed eesotsas Ibrahim Ferreri ja Ruben Gonzalezega on siitilmast lahkunud, jätkab praegune koosseis eelkäijate traditsioone, orkestrisse on tulnud mängima mitmed algkoosseisu muusikute lapsed ja lapselapsed. Aasta jooksul on orkester vähemalt neljal pikemal turneel, mille jooksul antakse üle saja kontserdi. Kuuba soe, igatsev ja tantsuline muusika meeldib kuulajatele maailma igas nurgas.

Kontserdimajas toimuval kontserdil astuvad üles Buena Vista Social Clubi algkoosseisu kuulunud trompetist Guajiro Mirabal, lauto virtuoos Barbarito Torres ja kitarrist Manuel Galbán. 13-liikmelisse kollektiivi kuuluvad ka suurepärane vokalist Carlos Calunga ja trombooni meister Jesus “Aguaje” Ramos, löökpillimängijad Angel Terry ja Filiberto Sánchez, vokalist Idania Valdés, pianist Rolando Luna, trompetist Luis Alemany, klarneti- ja saksofonimängija Raúl Nacianceno. Kollektiivi liikmed on aastakümnete jooksul lihvinud oma oskusi, andes kontserte tõelise kire ja armastusega. Kõigil Orquesta Buena Vista Social Club liikmetel on oluline osa Kuuba muusikas, olles jätnud individuaalse jälje son, danzón, cha cha cha, bolero ja Kuuba jazzi arengusse.

Nokia Kontserdimajas 31. mail kell 19.00 toimuval kontserdil kõlavad Havanna vanameistrite esituses kuulsaimad Buena Vista Social Clubi palad nagu “Chan Chan”, “Quizas Quizas”, “Candela”, “Silencio” jpt.

Kontserdi piletid on müügil Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee, Ticketpro kassas Solarises ja Eesti Kontserdi kassades Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis ja Narvas.

Kohtume kevade kuumimal kontserdil Nokia Kontserdimajas!

Kontserdi produtsent on BDG Music.

Lisainfo:
www.fbi.ee
www.ticketpro.ee