fbpx

Chick Corea Trio on Eestis väga oodatud

17. september 2012

Nordecon Betoon kutsub:
CHICK COREA TRIO (USA)
Chick Corea, Christian McBride & Brian Blade
14. novembril kell 19.00 Nokia kontserdimajas
Jazzkaare tähtsündmus – ainus kontsert Põhjamaades!

Chick Corea Trio kontsert Tallinnas sai teoks tänu õnnelikule õnnetusele. Nimelt jäi tänavukevadisel Jazzkaarel ära USA enimnõutud bassisti Christian McBride’i trio esinemine, sest ansambel ei jõudnud eelmisel päeval Poolas toimunud kontserdilt planeeritud lennule ja ka mõni tund hilisemale lennule – põhjuseks esmalt liiklusavarii koos ummikuga ning takkapihta veel asenduseks võetud rongi hilinemine Varssavisse.

 

Jazzkaarele pakuti aga kompensatsiooniks võimalust kuulata McBride’i mängimas Chick Corea trio koosseisus. Ainus pakutud kuupäev oli 14. november. Chick Corea kontserdigraafik on tõesti äärmiselt tihe ja kolme staari üheskoos esinema saada on samuti väga erakordne. Kuna esineja honorar on jazzilegendi staatusele vastav, tuli meile appi Nordecon Betoon.

Oma arvukate plaadistuste eest on Chick Corea pälvinud 50 Grammy nominatsiooni ja 18 Grammy auhinda. 71-aastane legendaarne muusik on jätkuvalt tippvormis. Septembris-oktoobris annab Chick Corea koos oma kauaaegse duopartneri tippvibrafonisti Gary Burtoniga kontserte Ameerika mandril, novembris alustab ta Euroopa turneed esinedes siis 11 riigis 14 kontserdiga. Tallinnale järgnevad Bologna, London, Pariis… ja seekord ei ühtegi kontserti Põhjamaades. Huvi Tallinna kontserdi vastu on väga suur. Eesti muusikasõprade noorem põlvkond pole maestrot esinemas kuulnud, aga neid, kes said osa Chick Corea Electrik Band II esinemisest Linnahallis aastal 1994, valdavad nostalgilised tunded.

Pianisti võrdväärsed partnerid on sellel turneel bassist Christian McBride (40) ja trummar Brian Blade (42). McBride on USA kriitikutelt esikoha pälvinud nii bassikitarril kui kontrabassil. Ta mängib kogu USA jazzi koorekihiga, tema bassi võib kuulda rohkem kui 300 heliplaadil, nende seas on mitmeid Chick Corea’ga salvestatud albumeid, aga ka Sting, Angelique Kidjo, George Duke ja paljud teised on palunud McBride’i mahlaka bassi oma koosseisude helivundamendiks. McBride’il on ka oma bigbänd, trio ja teisigi koosseise. Trummivirtuoos Brian Blade on muuhulgas töötanud koos Herbie Hancocki, Bob Dylani, Joni Mitchelliga ning ta kuulub maailma esisaksofonisti Wayne Shorteri kvarteti koosseisu. Kõrgelt hinnatud on muusiku oma ansamblid Brian Blade Fellowship Band ja Brian Blade Mama Rosa. Mõlemad Chick Corea kaaslased on seega tunnustatud tippmuusikud, pälvinud ka Grammy auhindu ja rohkelt tunnustust nii kriitikutelt kui kuulajatelt ning sarnaselt Chick Coreale ka andekad heliloojad.

Jazzkaare tähtsündmust toetavad Nordecon Betoon ja USA saatkond. Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid Tallink, Info-Auto ja Aktaprint ning ametlik lennupartner Estonian Air.

Chick Corea supertrio kontserdi pileteid on veel saada nii Piletilevi kui TicketPro müügikohtades! Elioni klientidele piletid 20% soodsamalt! Sooduspileteid on piiratud koguses.