fbpx

Kontserdikaja: Chris Galli Trio Tallinna kontsert kui mahe tervik

18. september 2008

Kumus toimunud Ergo Jazz Session-i kontserdiseeria avalöök andis tunnistust, et Saksa noorema põlvkonna jazzmuusikud kuuluvad nende hulka, kes oskavad bändi laval elama panna ja head energiat tekitada.

Chris Gall Trio tegi ERGO Jazz Sessioni nime kandvale kontserdiseeriale väärtusliku alguse. 14. septembril Kumu auditooriumis viibinud publik sai elamuse terviklikust bändikoostööst. Publikuga vestles Mari Hiiemäe.

ERGO Jazz Sessioni nime all vahendab Jazzkaar Eesti kuulajatele huvitavaid kontserte Saksa päritolu jazzartistelt ning maailmamuusikutelt. Esimese ansamblina uue kontserdisarja raames pakkus publikule kuulamiselamusi Chris Gall Trio koos mahedahäälse laulja Enikiga.

Loe, mida arvab publik.

Mari (38), personalijuht:“Inimesed laval nautisid seda, mida nad tegid. Mulle meeldis ansamblijuht Chris Gall, sest ta suutis selle bändi elama panna. Rääkis veidi lugudest ja neist mõtetest, millega need lood tehtud olid. Väga positiivne, värske ja nooruslik kontsert.”

Kristiina (29), muusik:“Energeetika, mis lavalt tuli, oli väga hea. See oli üks tervik ja sümbioos. Mul on Chris Galli Trio CD kodus, mida olen kuulanud. Laivis oli palju rohkem improviseerimist ja kohe näha, et looming sündis koha peal. CD peal on kõik nii perfektne. Nad on väga hea tervik, kõiki muutusi teevad väga sünkroonselt ja on kohe tunda, et nad on ühe asja eest väljas.”

Moonika (39), baaridaam:“Kõik neljakesi koos olid väga head. Jälgisin neid kõiki ükshaaval eraldi, kõik meeldisid. Kui ma teaks, et see kontsert veel kusagil toimub, siis soovitaksin sõpradel ise kuulama minna.”

Liia, vabakutseline pensionär:“Pani ikka rahva rõkkama. Lootus oli, et on hea kontsert ja see lootus sai täidetud. Meie-ealiste, pikaajalise noorusega inimeste jaoks oli see meenutus aastatetagusest õigest ja heast muusikast.”

Chris Gall Trio feat. Enik (Saksamaa)
14. septembril Kumu auditooriumis