fbpx

Coheni-Mustoneni värvikas tandem

23. aprill 2014
Ester Bogdanov

Trompetist Avishai Coheni ja Andres Mustonen Jazzkvarteti kella kuuene kontsert sobis teisipäevasesse Merepaviljoni ja selle klaasidelt peegelduva kevadise õhtupäikese kätesse ideaalselt. Võis oodata Iisraeli ja Eesti muusikute nauditavat dialoogi.

Kontserdi ühe poole moodustas Avishai Coheni omalooming ning teise poole oriendihõnguline jazz. Intensiivselt kõlanud “Istanbul” valmistas publiku ette solisti järgnevaks, veidi nostalgilise alatooniga autorilooks “Family”, mille Cohen pühendas vennale ja õele. Loo olemust aitasid mõista Andres Mustoneni täpsustused, millest kumas läbi koosmänguaastate jooksul tekkinud ühtne muusikatunnetus. Tõeline jazzivestlus instrumentide vahel hõlmas kogu olemise – hetkeni, mil see täielikult ühtseks, sünergiliselt ekspressiivseks kõneks sulandus. Kontserdi viimane lugu Avishai Coheni sulest, “October 25th”, lõi oma kergelt tantsiskleva meloodiaga rütmiliselt muretu olemise kuni jõulise kulminatsioonini.

Esmamuljed kontserdist olid head: oma ala professionaalide toimiv koosseis, perfektne kokkumäng, värvi andvad rahvuslikud mõjutused ning tugev emotsionaalne side muusikute vahel.

Publiku muljete kohta uuris kontserdi järel Ester Bogdanov.

Riho (32), digiturunduse alalt: “Mitmekesised elamused! See ei olnud Coheni soolokontsert, välja oli kujunenud kolm liidrit. Oli Iisraeli hõngu. Tekkis kujutluspilt rahvast tänaval, turul. Tempokas!”

Ingrid (31), turundusinimene:  “Lugu “October 25th” tekitas vastuolu – oktoober oleks justkui rahulik, lugu oli kiire. Mõtlesin, et eestlastele võinuks see olla “September 25th”, sebimise hooaeg.”

Ojar (57), jazzisõber: “Väga meeldis! Sattusime siia juhuslikult, oleksime pidanud minema järgmisele kontserdile, aga Piletipunktist müüdi meile vale pilet. Mõtlesime, et kui hull see ikka olla saab! Ma ei oleks trompetit ise kuulama läinud, hea, et nii sattus. Hästi nauditav oli, kuidas muusikutel omavahel kõik toimis – väga hea kokkumäng.”

Anncharlotte (60) ja Ynve (60), turistid: “Fantastic! We are very surprised. Came by chance. Just walked by, listened, and now we like it very much! Especially liked the Hebrean influence. Fantastic!”

TROMPETIST AVISHAI COHEN JA ANDRES MUSTONEN JAZZKVARTETT
22. aprillil 2014 kell 18 Merepaviljonis

Koosseis:

Avishai Cohen – trompet
Andres Mustonen – viiul
Jaak Sooäär – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass
Tanel Ruben – trummid