fbpx

David Liebman pälvib maineka auhinna Masters of Jazz

10. jaanuar 2011

USA tippsaksofonist ja –pedagoog David Liebman pälvib 11.jaanuaril MASTERS OF JAZZ AWARD’i,mida annab välja National Endowment of the Arts aastast 1982, see on ühtlasi USA-s kõrgeim tunnustus muusikuile nende elutöö eest.

USA tippsaksofonist ja –pedagoog Dave Liebman pälvib 11.jaanuaril MASTERS OF JAZZ AWARD’i,mida annab välja National Endowment of the Arts aastast 1982, see on ühtlasi USA-s kõrgeim tunnustus muusikuile nende elutöö eest. Tänavu pälvivad jazzi alal preemia veel produtsent Orrin Keepness, flötist Hubert Laws, helilooja-muusik Johnny Mandel ja Marsalis muusikute pere – (Ellis, Wynton, Delfayo, Jason ja Branford). Tseremoonia toimub NYC Rose Hall’is, Lincoln Center’s.Raadioülekanne algab 7:30 Eastern Standard Time(U.S.) Saadet meie aja ühest silmapaistvamast jazzmuusikust võib kuulda vikerraadios esmaspäeval kell 21.05, saade on järelkuulatav Vikerraadio kodulehel.

David Liebmani(1946) muusikukarjäär on kestnud neli aastakümmet. 70nendatel mängis ja salvestas ta koos Elvin Jones’i ja Miles Davise ansamblitega, enne kui moodustas oma koosseisud, millest tuntumad on Lookout Farm, Quest ja The Dave Liebman Group, millega on koos mänginud silmapaistvad jazzmuusikud nagu John Scofield, Richie Beirach, Billy Hart, Adam Nussbaum, Al Foster, John Abercrombie jpt. Liebman on ajakirja Downbeat kriitikute aastaküsitlustes olnud kolme parima sopransaksofonisti seas juba aastast 1973. Lisaks mängib ta ka tenorsaksofoni ja mitmeid teisi instrumente.

David Liebmanit võib kuulda rohkem kui 350 heliplaadil, millest 150 on ta oma koosseisudega salvestatud. Ta on kirjutanud üle kolmesaja originaalkompositsiooni. Oma muusika kõrval on ta interpreteerinud autorite nagu Ornette Coleman, Thelonius Monk, John Coltrane, Miles Davis, Cole Porter, Alec Wilder, Puccini, Jobim, Kurt Weill jt. muusikat ja ka nüüdisklassikat.

David Liebman on maailma üks populaarsemaid ja hinnatumaid jazzipedagooge, kelle workshopid ja kursused on väga sisutihedad ja harivad. Ta kirjutab pidevalt eriala ajakirjades. Mitmesse keelde on tõlgitud ta raamatud. “Self Portrait of A Jazz Artist, -“A Chromatic Approach to Jazz Melody and Harmony”, “Developing A Personal Saxophone Sound” . David Liebman on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi residentartist ja rahvusvahelise jazzikuu Aprilli saadik Eestis.

Tema kontserdid koos eesti parimate jazzmuusikutega toimuvad 26. aprillil Tallinnas Vene Kultuurikeskuses ja 27. Aprillil Jõhvi kontserdimajas. Olla alati värske ja loominguline on olnud David Liebmani põhimõte läbi aastakümnete.” Power touch emotions”. Tema helivägi puudutab alati kuulajate hingekeeli.