fbpx

Kontserdikaja: Don Johnson Big Band on julge improviseerija

30. november 2003

Soomlaste noortemeelne ja muusikaliselt ulakas Don Johnson Big Band kinnitas neljapäeva öösel klubis Bon Bon, et nende edu ei ole juhuslik.
Don Johnson Big Bandi reggae ja jazzi elementidega tembitud hip-hop võeti ööklubi noore publiku poolt soojalt vastu. Don Johnsonid esitasid tantsulist muusikat, mille kutsele vähesed vastu panid. Kontserdi lõpus soovitas kollektiivi mc Father Metro pidulistele ostmiseks oma plaati. “Aga võite ta hankida ka muul viisil, legaalselt või illegaalselt, meil on sellest ausalt öeldes savi. Peaasi, et muusika teieni jõuaks,” lisas ta.

Kristel (22), üliõpilane:”Don Johnson Big Bandi muusika meeldib mulle üsna hästi. See muusika annab üsna kenasti edasi tänaste noorte elutunnetust. Või vähemasti ühe osa noorte elutunnetust. Mulle endale meeldib rohkem nujazz, näiteks eelmisel aastal siin käinud Koop ja Victor Davies. Don Johnsoni poiste puhul ei saa päris hästi aru, mis nad jazzfestivalil teevad. See on ikka rohkem hip-hop, saksofoni osa on pisut liiga tagasihoidlik. Ootan juba homseid Joyce´i ja Manu Dibango kontserte.”

Maria (22), üliõpilane:”Selline muusika mulle iseenesest absoluutselt ei meeldi. Liiga palju on müra ja see ruum on liiga väike, et end siin hästi tunda.”

Marek (25), analüütik:”Mulle meeldib! Mõnus punt, tihemini võiks eestis selliseid kollektiive esineda. Mõnusalt kaasakiskuv.”

Teet (27):”Päris lahe muusika ja mõnus pidu! Laulja meenutab natuke Eminemi. Hea oli see, et lood olid küllalt eripalgelised. See on pisut ebaharilik hip-hop või räppmuusika.”

Ingmar (21) ja Katrin (19), õpilased: “Kontserdile tulles ootasime midagi muud. Lootsime, et bändi muusika on rohkem jazzilik. Meie arvates tuli liiga palju muusikat plaatidelt. Kuid iseenesest siia klubisse sobis see muusika sellegipoolest.”

Erki (18), õpilane: “Väga kihvt. Võrratu! Eelmisel aastal, kui Soomes käisin, soovitasid kohalikud Don Johnson Big Bandi kuulama minna ja seda me tegime. Juba siis meeldis bänd väga ja ostsin isegi CD. Seega tänane kontsert oli juba pikalt ette planeeritud: ostsin piletid kohe, kui avastasin, et nad Tallinna tulevad. Mulle meeldib, kuidas nad miksivad kokku jazzi, house’i ja hip-hoppi.”

Kadri (18), õpib keskkoolis: “Väga-väga lahe. Nad mängivad nii hingest! Oli näha, et suur osa muusikast tekkis kohapeal, improviseerides. Tore üritus!”

Birgit (18), õpilane: “Eriti kõva. Parim jazz üritus kus ma olen käinud! Bändi lugusid olin varem plaadi pealt kuulnud, kuid laivis ei olnud varem neid näinud.”

Arvamusi vahendasid Kaisa Tahlfeld, Tõnis Tatar ja Grete Soosalu.