fbpx

DONKEY MONKEY (Fra-Jap) 12.VEEBRUARIL NO99 JAZZIKLUBIS

10. veebruar 2011

12. veebruaril kell 22.00 No99 Jazziklubis energiline power duo DONKEY MONKEY (Prantsusmaa-Jaapan)!

See kahe energiast pulbitseva muusiku – prantslannast pianisti Eve Risseri ja ja jaapanlannast trummari Yuoko Oshima tandem Donkey-Monkey on äratanud paljude Euroopa festivalikorraldajate tähelepanu. Viimaste aastate jooksul on nad tuuritanud festivalidel ja saanud kõikjal sooja vastuvõtu osaliseks. Oma seekordset Põhjala- Baltimaade turneed alustas duo Norrast, kus antakse kolm kontserti, Oslost jõuab bänd Tallinnasse ja seejärel on kontserdid Lätis ja Leedus ning turnee lõpeb Turus ja Helsingis. Kontserdil esitletakse uue CD „Hanakana“ materjali. Duo esimene CD müüdi läbi paari kuuga.

Kuidas sündis uue plaadi idee?

Yuoko selgitab –„Mind inspireeris pala „Hanakana“ kirjutama Jaapani post-pop löökpillimängija Asa-chang, kelle muusikat armastan väga. Tal on kaks viisi – Hana, mis tähendab jaapani keeles lill ja Kana, mis tähendab kas on. Nii sündiski lugu “Hanakana“, tõlkes siis „Kas see on lill?““.

Eve Risser jätkab “Mind inspireerisid 20.sajandi muusika suurkujud György Ligeti ja Conlon Nancarrow kirjutama lugusid „Chaconne“ ja „N-A-N-C-A-R-R-O-W, laupäevasel kontserdil mängime mitmeid oma uue albumi lugusid. Ootame põnevusega Tallinna kontserti, sest pärast esinemist Viljandi Pärimusmuusika festivalil pole ma Eestis käinud ja Yuokole on see esmakordne kohtumine eesti jazzipublikuga.”

Yuoko Oshima toob endaga kaasa jaapani rokilavade energiat, Eve Risser pistab sõrmed sügavale Euroopa kaasaegsesse jazzi. Nad kohtusid Strasbourgi konservatooriumis ja andsid elu uuele loomingulisele kooslusele Donkey Monkey. Nende võimas sound ja kütkestavad improvisatsioonid ületavad stiilide piire – muusikud liiguvad vabalt rocki, jazzi ja boogie- woogie vahel. Tämbrid ja rütmid on neile olulised, kui instrumentidest väheks jääb, võtavad nad appi ka hääle. Duo on võitnud kolm auhinda rahvusvahelisel jazzikonkursil Défanse’s, nad on esindanud prantsuse jazzi Jaapanis, Ameerikas ja kõige sagedamini Euroopa festivalidel ja jazziklubides. Pärast 2007.aastal ilmunud debüütalbumit ja osalemist festivalil „12 Points“ on neid kutsutud paljudele festivalidele .

Jaapani trummar ja helilooja Yuoko Oshima hakkas löökpille mängima ülikooliaastatel Nagoya rockansamblites. Prantsusmaal õppides kohtas ta Eve Risseri, kellega tal olid sarnased muusikalised vaated. Yuoko mängib mitmetes prantsuse jazz/pop/rock ansamblites, samuti traditsioonilise jazzi koosseisudes ja shansoonigruppides. Oma sooloetendustes ühendab ta elektro-akustilised helid, sämplerite võimalused, traditsioonilise löökpillitehnika ja hääle.Yuoko laiendab pidevalt oma muusikalist universumit.

Eve Risser uurib klaveri tämbrite ja kõlade piire ja on leidnud mõndagi värsket ja huvitavat . Pärast õpinguid Ida-Prantsusmaal, Pariisis ja Baltimore’s otsustas ta aktiivselt tegeleda kompositsiooni ja improvisatsiooniga. Plaadifirma UMLAUT juures korraldab ta improvisatsiooniõhtuid ja festivali. Eve on külastanud ka Eestit, 2003. aastal esines ta Viljandi Pärimusmuusika festivalil prantsuse vanamuusika ansambli koosseisus mängides siis plokkflööti. Nimelt õppis ta klaveri kõrval ka flöödimängu ja mängis kammeransamblites. . Tal on mitmeid koosseise, näiteks trio kuhu kuuluvad bassist Joe Grip Rootsist ja trummar Devin Gray USA-st. Ta on mänginud veel paljude mainekate muusikutega nagu Charlie Haden, Tim Murphy, Adolfo Kaplan, Seiko Fukushima, Michael Formanek, Gary Thomas, Katt Hernandez, Ron Anderson, Devin Grey, John Hollenbeck, Theo Bleckman jpt.
Vaimustav duo!

Piletid 10/7 eurot on müügil Piletilevis ja tund enne kontserdi algus teater No99 kassas.