fbpx

Jazz on väga ilus, aga Myles Sanko looming veel ilusam

29. aprill 2018
Tiina Tambaum

Reedeõhtune jazzipublik tuli kuulama Ghana päritolu Briti artisti Myles Sankot, kes on teiste soulilauljate seas tähelepanu võitnud oma varjundirikka hääle ning soojust täis publikusuhtlusega. Myles Sanko ei taha lihtsalt laulda, vaid muuta oma kuulajate mõttemaailma. Idee, mida Myles levitab, pole midagi uut, kuid nõuab taas ja taas ülemõtlemist: me vajame armastust. Lugeda ja rääkida sellest on eesti inimese jaoks ehk isegi banaalne, kuid laulda ja tantsida mitte, nagu näitas kontsert.

 

Myles pani saali tantsima ja souli laulma ning sulatas publikut oma katsetega rääkida eesti keelt. Milliste muljetega publiku ta pika kontserdi lõppedes maha jättis, uuris Tiina Tambaum.

 

Eha (70+): Muljed on fantastilised, väga sümpaatne laulja. Ma natuke lugesin enne, et ta on veidi teistmoodi jazzilaulja kui teised. Kuulanud varem polnud, ainult pilti olin näinud ja lugenud. Tema hääl ja laulud olid tõesti väga ilusad ja ei olnud kõik nii väga jazzilikud. Jazz on väga ilus, aga temal oli veel ilusam. Mina jäin küll väga rahule.

 

Märt (70+): Võimas. Poolteist tundi täie häälega laulda! Vaata meie superstaare – kolm laulu ja siis on juba vaheaeg.

 

Monika (50+): See on midagi muud kui lihtsalt instrumentaal. Hääl oli põnev ja meenutas natuke Dave Bentonit. Väga hea kõla ja tämbriga hääl.

 

Marianne (30): Mõnus oli. Täitsa koba peale tulin. Emotsioon sai natuke paremaks, aga esitajal oli seda eesti vaibi natuke raske tajuda. Ta üritas ja üritas rahvast kaasa saada ja siis natuke sai ka, aga võib-olla see oli natuke naljaks. Jüri (37): Minul oli küll hoopis teistsugune mulje. Minu arust sai küll kaasa. Ma olin enne kuulnud temast ja enne siia tulekut internetist kuulasin paari lugu.

 

Mari-Liis (25), Katariina (24) ja Carmen (23): Väga tantsuline ja selline mõnus. See, kuidas ta lõi selle sideme… Mõnus vaib oli. Kusjuures me alles täna tulime sellele ideele. Katariina läks Jazzkaare lehele, kuulas neid Youtube’i linke seal ja ütles, et sinna me lähme. Mõtteid tekitas selliseid, et elu on ilus ja armastus on kõige tähtsam. Armastus käis tõesti väga palju läbi ja see on nii tore. Sai kohe energiat järgmiseks nädalaks. Kui publikuga räägitakse ja pannakse neid laulma ja tantsima, siis see annab sulle endale ka rohkem sellist positiivsuse vaibi juurde. Võrratu oli see, kuidas ta lõi selle sideme publiku ja bändi vahel. Taustabändil oli päris palju soolosid, ka neil oli võimalik lasta oma loomingut ja loovust väljendada.

 

Marii (30): Väga meeldis, väga rütmikas, haaras kaasa, kutsus laulma. Külg külje kõrval võtsime ka ikka kinni, sest kästi ju (naerab).

 

Kerli (35): Täna ma ei teadnud midagi oodata, sest ma polnud sellest artistist midagi kuulnud, ma ei olnud uurinud enne midagi tema kohta, aga väga super esitus ja väga super muljed. Tahan temast kuulda veel ja veel ja tahaks tema kontsertidele minna veel ja veel. Väga ilusad tunded on pärast tema esitust.

 

Kalmer (37): Ta tõmbas kohe alguses rahva käima ja kuna ta seal lava peal lubas, et ta järgmine kord räägib meiega eesti keeles, siis salvestaks selle siin ära ja jääks ootama seda eestikeelset suhtlust.

 

Myles Sanko (Suurbritannia)
27. aprillil Vabal Laval

 

Koosseis:
Myles Sanko – vokaal
Gareth Lumbers – saksofon
Sam Ewens – trompet
Tom O’Grady – klahvpillid, Fender Rhodes
Philip Stevenson – kitarr
Jon Mapp – bass
Rick Hudson – trummid

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.