fbpx

Eesti jazzi esindus Tallinn Music Week’il!

22. märts 2010

Jazzkaar ja Eesti Jazzliit on kokku pannud jazzi showcase’i kava reedeks 26. märtsiks, mil Teater NO99 teatrisaalis ja jazziklubis astuvad vaheldumisi üles 11 bändi, kes esindavad erinevaid suundumusi eesti jazzis.

26. – 28. märtsini vallutab muusika taas Tallinna klubid, sest teistkordselt toimub väga edukaks osutunud eesti muusika festival Tallinn Music Week. Ühe nädalavahetuse jooksul esinevad erinevatel lavadel ligi 100 kollektiivi. Tallinnasse kogunevad plaadifirmade esindajad, festivalide ja kontsertide korraldajad üle Euroopa, et arutada muusikaäri võtmeteemadel, tutvuda kohaliku muusikaeluga ja leida uusi põnevaid talente.

Jazzkaar ja Eesti Jazzliit on kokku pannud jazzi showcase’i kava reedeks 26. märtsiks, mil Teater NO99 teatrisaalis ja jazziklubis astuvad vaheldumisi üles 11 bändi, kes esindavad erinevaid suundumusi eesti jazzis. Ansamblitel on mänguaega 25 minutit. Ürituse formaat annab kuulajaile unikaalse võimaluse majas kahe saali vahel liikudes saada hea ülevaade meie jazzimaastikul toimuvast. Esinejavad Brian Melvin East-West Rhythm Band, Estonian Guitar Octet, Ewert & The Two Dragons, Kadri Voorand Quintet feat. Jussi Kannaste, Hedvig Hanson ja Andre Maaker, Arcticum, Tanel Ruben ja Victoria, UMA, Peedu Kass 005, Tom-Tomm Quintet ning Frank Frank.

Jaco Pastoriuse kontsertidel kuulsust võitnud ja Eestis kodunenud USA trummar Brian Melvin on jazzi kõrval alati huvi tundnud maailmamuusika vastu – üks tema maailmamuusika projektidest on värvikas East-West Rhytm Band. Erilistest erilisim on Estonian Guitar Octet ehk kaheksa eesti kitarristi hullu energiaga improviseeriv oktett. Laulja-instrumentalisti Ewert Sundja looming on vägeva väega, mis sest, et saatjaks on väike, kuid see-eest mitme mehe eest seisev koosseis The Two Dragons. Hulga mitmesuguseid auhindu võitnud Kadri Voorand on tõusnud eesti lauljate seas kõige julgemaks improvisaatoriks ja jazzilaulude kirjutajaks, mida ta seekord esitab kvintetiga. Eesti armstatuim jazzilauljatar, naiselik ja soe Hedvig Hanson suudab alati üllatada oma hellade kavadega, mis poevad südamesse. Noore saksofonisti Kristjan Mazurchaki Arcticumi audiovisuaalne etendus keskendub Põhjala kargetele helidele. Klubimuusikat ja jazzi ühendab koosseis Tanel Ruben & Victoria – tippinstrumentalistid ja meeldejääv muusika. Eelmisel aastal TMW külalisi üllatanud ja Londoni jazzfestivalile esinemiskutse saanud Aleksei Saksa ja Robert Jürjendali UMA põnevad helimaastikud täienevad ühe uute lugudega, ilmumas on UMA uus album. Rahvusvahelisel konkursil Sony Jazz Stage esikoha võitnud bassist on oma koosseisuga Peedu Kass 005 jõudnud debüütalbumini, mis sisaldab head uut omaloomingut. Toomas Rulli Tom-Tomm kvintett – päikseline ja rütmirõõmus originaalooming meie jazzitippude esituses. Noorte talentide Kristjan Mazurchaki, Erki Pärnoja ja Kaspar Kalluste trio FrankFrank on oma karismaatilisuse ja põneva loominguga juba tõusnud oma generatsiooni tipptegijate sekka.

Päevapilet (150.-) müügil Piletilevi müügikohtades ja enne algust kohapeal. Uksed avatakse 19.00. Lisainfo:6660030,piletid@jazzkaar.ee.

www.tallinnmusicweek.ee
www.jazzkaar.ee