fbpx

Eesti Jazzliidu kontserdid jätkuvad ka suvekuudel

07. juuni 2011

Armastatud luuletaja-laulusõnade looja Ott Arderi tekstidele on kirjutanud laule paljud tema kaasaegsetest muusikutest – Tõnis Mägi, Rein Rannap, Urmas Alender, Jaan Arder, Tõnu Aare jne jne. Mitmed tema lauludest on omandanud pea rahvapärandiga võrreldava tuntuse kuid on ka neid mida vähem teatakse. Luuletaja vennatütar Helin-Mari Arder esitab neist lauludest oma valiku, mis pakub kuulajale nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu.

Helin-Mari Arder on võitnud kuulajate poolehoiu oma lihtsa ja südamliku laulustiiliga. Lisaks jazzmuusikale on talle südamelähedased eesti autorid, bossa nova ja samba kuid ka prantsuse šansoon. Samuti kirjutab ta ka ise laule – neist tuntuim on “Väike päike”. Viimaste aastate jooksul on Helin-Maril valminud ka mõned laulud Ott Arderi sõnadele, neidki saab kontserdil kuulda!

Helin-Mari kaasmuusikud löövad professionaalsetele jazzmuusikutele kohaselt kaasa paljudes erinevates koosseisudes ja ettevõtmistes. Trompetimängija ja kitarrist Teet Raik õpetab noori muusikuid Eesti Muusikaakadeemias, tegeleb heliloomingu ning arranžeerimisega ja esineb erinevate koosseisudega. Ka Mart Soo õpetab Eesti Muusikaakadeemias ning G. Otsa nimelises Muusikakoolis. Lisaks Weekend Guitar Triole on ta hinnatud muusik paljudes improvisatsioonilise muusika projektides. Ahto Abner on tänu oma dünaamilisele trummimängule nõutud trummar paljudes ansamblites ning tegeleb mitmel pool ka löökpillioskuste õpetamisega. Andres Alaru on haridust saanud nii klassikalise kui ka pärimus- ning jazzmuusika poole pealt ning toetab oma bassimänguga mitmeid koosseisusid. Ka tema annab oma panuse muusikaharidusse noorte õpetamise näol.

Teised Eesti Jazzliidu suvised kontserdid Tallinnas Põhuteatris:

1. juulil kl 22 Hedvig Hanson Trio

Hedvig Hanson ja Andre Maaker on seekordseks külaliseks kutsunud energilise löökpillimängija Reigo Ahvena. Esitatakse eesti autorite laule ja omaloomingut, kuulajatele tuttavaks saanud paladele seekord rohkem rütmikat lisades.Kindlasti tuleb esitusele ka palu viimaselt Hedvigi plaadilt “Tants kestab veel”. Akustilise kõlaga kontsert tõotab tulla särtsakas ja meeleolukas, kantud suve valgusest ja soojusest.

Hedvig Hanson – vokaal

Andre Maaker – kitarr

Reigo Ahven – löökriistad

15. juuli kl 22 Nevil Blumberg

Nevil Blumberg´i  nimi sai tuntuks 80-ndatel. Synopsis (progerock), Magnetic Band (bluesrock) ja Radar (jazzrock fusion),
on peamised märksõnad mis võiksid iseloomustada Nevilit kui muusikut. 2011 tuleb Nevil välja täiesti uue sisu ja vormiga. Tegu on fingerstyle show-ga, kus on segunenud blues-rock, golden age  ja kaasaegne akustiline jazzrock fusion.

www.nevilblumberg.edicypages.com

 

29. juuli kl 22 Weekend Guitar Trio

12. august kl 22 Raivo Tafenau Band

26. august kl 22 Sooäär-Vaigla-Ruben