fbpx

Eesti Jazzliit ja Jazzkaar esitlevad Tallinn Music Week’i jazzilaval kaheksat põnevat koosseisu!

14. veebruar 2019

25.–31. märtsini toimuv rahvusvaheline uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW) avalikustas festivali muusikaprogrammi. Reedel, 29. märtsil toimub Vabal Laval traditsiooniline jazzilava, kus astuvad üles 8 eriilmelist koosseisu. Kogu TMW kavasse kinnitati 168 esinejat 28 riigist, neist 71 Eestist.

Nagu juba TMW traditsiooniks saanud, on Telliskivi Vaba Lava ka tänavu jazzi ja folgi päralt. Reedel, 29. märtsil esitlevad Eesti Jazzliit ja festival Jazzkaar seal oma kava, teiste seas põnevaid koostööprojekte nagu Eesti kitarristi Jaak Sooääre, Armeenia-Eesti bassisti Ara Yaralyani ja Soome trummari Markku Ounaskari triot, tuliuut Eesti-Leedu-Prantsusmaa koosseisu Captain Kirke and the Klingons ja armastatud Kadri Voorandit. Laupäeval kureerib aga Viljandi pärimusmuusika festival seal õhtut pealkirjaga „Kultuuride ristmik”.

 

Jazzilava artistid on:
19:30   F# feat. Ivi & Laura
20:00   Madis Muul Hextet
20:30   Captain Kirke and the Klingons (Eesti-Leedu-Prantsusmaa)
21:00   Sooäär/Yaralyan/Ounaskari
21:30   Kadri Voorand “In duo with Mihkel Mälgand”
22:00   JT Conception
22:30   Shabat Quartet
23:00   MA

 

Tänavu neljapäevast, 28. märtsist kuni laupäeva, 30. märtsini vältav TMW muusikaprogramm pakub taas valikut eksperimentaalsetest helidest tabelipopini, tantsubiitidest metalini ja folgist nüüdismuusikani. Tänaseks on programmi kinnitatud 168 esinejat 28 riigist, neist enim ehk 71 Eestist Järgnevad Venemaa 14 artistiga, Soome 13 artistiga, Ühendkuningriik 8,  Kanada 7 ja nii Valgevene kui ka Rootsi 5 artistiga. Kaugemate regioonide esindajatena leiab kavast muuhulgas Taiwani ja Jaapani muusikuid.

 

Kogu maailma helisid ja kõikvõimalikke žanreid ühendava TMW eesmärgiks on aga tänavu pakkuda võimalikult kompaktset ja keskendunud festivalikogemust. Muusikaprogrammi lõplik artistide nimistu ei ületa seekord 200 piiri ning kontserdisaalid ja klubid asuvad üksteisest lühikese jalutuskäigu kaugusel Kalamaja lähistel, peamisteks fookuspunktideks Telliskivi Loomelinnak, Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uus hoone ja  Noblessneri linnak. Kolme päeva jooksul toimub 10 klubis ja kontserdisaalis kokku 21 esitlusõhtut.

Veebruari jooksul avaldatakse TMW muusikaprogrammi esinejad, lavad ja eriüritused, samuti tasuta linnalavade kava.

 

TMW 2019 festivalipassid hinnaga 55 eurot ning konverentsi ja festivali ühispassid hinnaga 225 eurot on müügil TMW veebipoes shop.tmw.ee. Neljapäeval, 14. veebruaril tulevad Piletileviss müüki ka TMW kontsertide ja klubiõhtute üksikpiletid.

 

Festivali esitleja Telia klientidele kehtib kõikidelt eelmüügi piletitelt ja passidelt 20% soodustus. Lisainfo: tmw.ee/et/piletid-ja-passid

TMW 2019 muusikaprogrammi kinnitatud artistid:

https://tmw.ee/et/artistid