fbpx

Eesti Jazzliit tähistab juubelit galakontserdiga

06. jaanuar 2014

Eesti Jazzliit tähistab 1. veebruaril oma kümnendat sünnipäeva piduliku galakontserdiga teatris NO99. Kontserdil astuvad üles Eesti parimad jazzmuusikud 12 erinäolise kollektiiviga, kontserdi salvestab Eesti Televisioon. 

Galakontserdil esineb Eesti jazzi paremik: Tafenau-Aimla kvintett, Oleg Pissarenko Band, Kadri Voorand trio, Mustonen-Sooäär-Remmel-Ruben, Jaak Lutsoja kvintett, Peedu Kass Momentum, Sofia Rubina-Villu Veski-Sander Mölder, Hedvig Hansoni kvintett, Taavi Kerikmäe, Pae Kollektiiv, Joel Remmel Trio ja Weekend Guitar Trio. Galakontserdile on oodatud kõik jazzisõbrad, sest see on harukordne võimalus näha läbilõiget Eesti jazzmuusika hetkeseisust ühel laval. Piletid on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

 

Eesti Jazzliit asutati 2004. aastal eesmärgiga arendada ja propageerida Eesti jazzmuusikat kodu- ja välismaal. Eesti Jazzliidu aseesimehe Jaak Sooääre sõnul on kümme edukat tegevusaastat muutnud Eesti jazzmuusika maastikku täielikult. “Kümne aastaga on toimunud kiire kvalitatiivne hüpe, sest muusikutel on regulaarne võimalus oma ideid laval proovida ja ellu viia. Tänu sellele on välja kujunenud rida omanäolisi muusikuid ja kollektiive,” ütles Jaak Sooäär.

 

Kontsertide kõrval on liidu olulisimaks tegevuseks Eesti jazzi tutvustamine välismaal. Eesti Jazzliit on välja andnud kuus Eesti jazzmuusika promokogumikplaati, väga viljakad on kontaktide loomisel olnud osalemised messidel JazzAhead ja Midem. Samuti toimub regulaarne artistide vahetus lähinaabrite sõsarorganisatsioonidega (Soome ja Leedu jazzliidud, Kesk-Norra Jazzikeskus). Eesti jazzmuusikute esinemiste arv välismaal on viimastel aastatel oluliselt tõusnud ja selles on oma osa Jazzliidu süstemaatilisel tegevusel.

 

Piletid Eesti jazzi galale on saadaval Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides ning enne kontserdi algust kohapeal.

 

Eesti Jazzliit

www.jazz.ee

https://www.facebook.com/eestijazzliit

 

Lisainfo:

Nimi: Merli Antsmaa

Meiliaadress: merli.antsmaa @ gmail.com