Eesti keeled kontsert kuuldav 19 Euroopa riigis

14. detsember 2004

17. detsembril saavad Eesti Raadio vahendusel ansambli “Eesti keeled” Jõulujazzi kontserdist “Vaiksel ööl” osa kuulajad üheksateistkümnes Euroopa riigis.

Lisaks kodupublikule kuulavad 17. detsembri kontserto Tšehhi, Taani, Hispaania, Hollandi, Horvaatia, Norra, Šveitsi, Soome, Montenegro, Läti, Portugali, Poola, Kreeka, Rootsi, Leedu, Kanada, Itaalia ja Serbia raadiokuulajad.

Klassikaraadios on kontserdi salvestis eetris 24. detsembril kell 20.45.

Ansambel Eesti keeled tekkis 1999. aasta alguses Ain Agana eestvedamisel, eesmärgiks uue helikeele otsimine. Eesti keeled on kannelde ja kitarride omanäoline kooslus, milles kohtuvad rahvamuusika ja jazz, suuline pärimus ja autorilooming, traditsioon ja innovatsioon.
Nende muusika on ühtaegu intiimne ja igavikuline, läbi nüüdse helimustrite kumab esivanemate heietusi ja pillisõrmitsemisi. Lisaks jazzi ja rahvamuusika mõjudele domineerib ansambli viimasel albumil autorilaul ning leidub vihjeid kaasaegsele klassikalisele muusikale (Debussy, Bartok).
Muusikutest: Kanneldajad Tuule Kann ja Pille Karras on hästi tuntud eesti rahvamuusikamaastikul. Ain Agan ja Jaak Sooäär tegutsevad peamiselt jazzmuusika vallas mängides erinevates koosseisudes duost bigbändini. Mõlemad on ka hinnatud jazziõppejõud – Ain Agan Viljandi Kultuurikolledžis ja Jaak Sooäär Eesti Muusikaakadeemias.
Riho Sibulat teatakse eelkõige legendaarse rhythm’n’blues ansambli Ultima Thule juhtfiguurina, kes on aga avatud ka erinevatele väljakutsetele olgu siis tegu bigbändi, shansooni või rahvamuusikaga. Jaak Johansoni tuntakse peamiselt vendade Johansonide ettevõtmistest nii lauljana kui loojana.