fbpx

Eksklusiivne jazzkontsert näitusesaalis

25. oktoober 2010

Laupäeval, 30. oktoobril kell 19.00 kohtuvad Mikkeli muuseumis ekspressiivne kunst ja hinnatud Eesti jazzmuusikute looming.

Laupäeval, 30. oktoobril kell 19.00 kohtuvad Mikkeli muuseumis (Weizenbergi 28, Tallinn) ekspressiivne kunst ja hinnatud Eesti jazzmuusikute looming.

Kontserdil astuvad üles Elioni jazziauhinnaga pärjatud muusikud Jaak Sooäär, Tanel Ruben ja Raivo Tafenau, kelle reputatsiooni interpreetide ja bändiliidritena on raske ülehinnata.

Seekord on muusikud saanud inspiratsiooni Mikkeli muuseumi näitusest „Pinge. Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust“. Eelmise sajandi alguse dekadentlikku suurlinnakultuuri peegeldava näituse täienduseks ja Euroopa kunstikohvikute meeleolude taaselustuseks on 30. oktoobri õhtul kavas nii maailma jazziklassika kui ka interpreetide omalooming.

Viimaseid päevi avatud näitusel „Pinge” pakub kontserdi publikule suurepärase sissevaate klassikalise modernismi ühte huvitavamasse perioodi. Näituse tuumiku moodustavad tööd nii kuulsate kunstirühmituste Die Brücke ja Der Blaue Reiter liikmetelt kui ka neist mõjutatud autoritelt. Esmakordselt jõuavad käesoleval näitusel vaataja ette ekspressionismi suurkuju Otto Dixi joonistused.

Piletid müügil Piletilevi müügipunktides ja tund enne algust kohapeal (75.-/60.-).
Kontserdi toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:
Kadrioru kunstimuuseum
Tel 606 6400
kadriorg@ekm.ee
www.ekm.ee/kadriorg