fbpx

Kontserdikaja: EMA Big Band ja NATO Big Band panid jala tatsuma

24. aprill 2005

Laupäevaõhtune Jazzkaar möödus Sakala keskuses ballimeeleolus. Kõrgtasemelist tantsumuusikat mängisid NATO Big Band ja EMA Big Band.

Laupäeval, 23. aprillil sai Sakala suures saalis nautida EMA Big Bandi ja NATO Big Bandi esinemisi. EMA Big Bandi koosseisus astusid solistidena üles eestlastele hästi tuntud ja armastatud Uno Loop ja Kaire Vilgats ning veel tudengistaatuses olev Liina Saar. NATO Big Bandi koosseisus tegi kaasa samuti üks eestlane – trompetist Simmu Vasar.

Rahvast oli saalis mõõdukalt ja tooli all tatsus muusikarütmis nii mõnigi jalg, kuid tantsupõrandale söandasid minna vaid vähesed julged paarid. Kõige julgemale paarile, kes esimesena tantsupõrandale jõudsid, kinkis Jazzkaar vabapääsmed pühapäevasele Charles Lloydi kontserdile.

Jazzkaare noorreporter Miina Mälgand ja Karina Vabson käisid uurimas, mis mulje kahe bigbändi etteaste kontserdipublikule jättis.

Ingrid (20), üliõpilane: “Mulle meeldis eriti Nato Big Band, sest see oli elav ja väljendusrikas. EMA Big Band oli ka muljetavaldav, kuid jäid siiski Nato Big Bandile alla, mille solisti Mary-Bethi hääl oli väga võimas. Üldmulje oli meeldiv.”

Indrek (umbes 25 a), kaitseväelane:”Tore kontsert. Midagi põnevat ja eredat polnud, mida meelde võis jääda. Tavaline bigbändi esinemine.”

Victoria (33), viibib Eestis puhkusel:”Esimene akt oli „comsi-comsa”. Tegelikult ei tea palju dzässist. Shape Jazz Orchestra meeldib küll, tahaks ka tantsida, aga keegi ei kutsu.”

Keiu (20), saksa filoloogia tudeng:”Hästi hea on NATO bändis vokalist. Veel avaldas muljet naispianist, militaarselt feministlik, aga mängib põnevalt. NATO Bigbänd kõlab kuidagi ameerikalikult, mulle tundub. Shape Jazz Orchestra meeldis rohkem, kui EMA orkester. Võib-olla nad lihtsalt tunduvad kahvatud võrreldes sõjaväeorkestriga. Ei ole nii temperamentsed, muusika ei ole temperamentne.”

Velve(51):”Kontsert meeldis väga. Eriti teine osa. Vokalist meeldis. Väga hea kontsert oli ja väga külm ka.”

Eva ja Sergei:”Elame dzässi pärast. Aga kas on see tegelikult dzäss? Kontsert ikka meeldis. Me tantsisime isegi, nägite? Vormiriided meeldisid, vokalist meeldis. Pianist eriti ei meeldinud, see “staabiseersant-naine”. Muusikud mängivad vägagi professionaalselt. Kõik inimesed tulid siia midagi konkreetset kuulama. Mina näiteks tulin saksofoni kuulama, Sergei tuli klaverit kuulama, kuna me ise mängime neid pille. EMA bigband peab veel arenema, nad on veel noored. Üldse peab Eestis dzässi taassündima.”

Jaak (21), üliõpilane: “Nato Big Bandi orkestrant oli väga chill. Ma ei tea jazzmuusikast midagi, aga Nato Big Band oli väga kõval tasemel.”

Kaks tütarlast ja noormees (23), tütarlapsed on teenindajad ning noormees muusik: “Muljed on head. Publik on massiivne, aga tantsida nad ei viitsi. See on Eesti temperamenti arvestades normaalne, aga publik oleks võinud tantsida, siis bändil oleks lõbusam mängida olnud. Nato Big Bandi muusikud on väga profid ja suutsid tõesti emotsioonid välja elada. Eesti esinejatest oli Kaire Vilgats super.”

Ivar Raik (69), tegeleb riigikaitsega: “EMA Big Band- see oli ikka super värk. Kõik muusikud sealt on ju ise õpilased ning esinedes kõrvuti Nato Big Bandiga võib öelda, et tase on väga hea. Nato Big Band teeb muidugi sellel alal pidevalt tööd ning professionaalsus paistab kaugele välja. Siiski jättis suurema mulje EMA, seal olid Eesti esitajad: Uno Loop, Liina Saar ja Kaire Vilgats.”