fbpx

ERGO Jazz Sessioni järjekordne talent

26. september 2011

8. oktoobril jätkub klubis Teater Saksa noori muusikuid tutvustav ERGO Jazz Sessioni sari järjekorras 11. juba kontserdiga. Lauljatari Sophie Ann Grobleri ja kitarristi Marco de Vries’i koostööst sündivat muusikat ühendab eriline maagia. Nende inglise- ja saksakeelsed laulud on lihtsad, kuid alati leiavad noored muusikud just õiged detailid väljendamaks jutustatavate lugude sisu ja emotsioone selgelt ja siiralt. Nende muusikast ei puudu ka huumor, mida nad kasutavad peamiselt poplugude tõlgendamisel.

Sophie ja Marco tutvusid Weimari muusika kõrgkoolis 2005. aastal, kus mõlemad õppisid jazzi – lauljatari lauluõpetajaks oli sealjuures ka sel kevadel Jazzkaarel esinenud saksa ühemehe hääleorkester Michael Schiefel. Just tema soovitaski duot kui väga värsket ja isikupärast kooslust Ergo jazzisarja esinejaks. 2008-2009 sai Sophie võimaluse õppida mainekas Berklee jazzikolledžis Bostonis. Kui lauljatar sealt naases, hakkasid nad Marcoga suuremat tähelepanu pöörama omaloomingule. Sündis hulgaliselt uusi lugusid ja ka väga isikupäraseid tõlgendusi jazzistandarditest, millest suur osa jõuab ka nende  oktoobris ilmuvale debüütalbumile.

Sophie Ann Grobleril on ka bigbändi kogemus – ta on laulnud koos Saksa Noorte Bigbändiga maineka maestro Peter Herboltzheimeri käe all. 2010. aastal salvestas ta heliplaadi “Skyrider” koos Martin Jondoga. Koos esineti Saksamaal, Austrias, Šveitsis. 2011. salvestas ta heliplaadi kellade ansambliga ja esines selle kollektiiviga ka USAs. Tihedam koostöö Marco de Vriesiga seob teda 2010. aastast. Marco on õppis Weimaris Frank Möebuse käe all kitarri. Ta on osalenud väga paljudes erinevates ansamblites, mängides mitte üksnes jazzi vaid ka teatri- ja nüüdismuusikat. 

OSTA PILET!