Erki Pärnoja pälvis Viljandi kitarrifestivali tunnustuse

28. september 2009

viljandi kitarrifestivali traditsioonilise Tiit Pauluse nimelise Noore Kitarrimängija Preemia sai Erki Pärnoja.

Eelmisel nädalal toimus Viljandi kitarrifestival 2009. Meeleolukal nädalal esines improvisatsioonilise kitarrimängu virtuoose nii kodu- kui välismaalt, nende seas Paul Bollenback Ameerikast koos Raul Sööt Quartetiga, Andreas Öberg Rootsist ning kuulus pipa-mängija Lan Weiwei Hiinast.

Samuti olid fookuses noored kitarrimängijad Eestist, Lätist ja Soomest, kes osalesid terve nädala vältel kõrgetasemelistes õpitubades ja esitlesid oma oskusi kontsertidel ning jammsessionitel.

Festivalil kuulutati välja Tiit Pauluse nimelise Noore Kitarrimängija Preemia. Preemiaks mõeldud ühekordse stipendiumi sai Erki Pärnoja. Erki Pärnoja on õppinud G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Skurups Folkhögskolas Rootsis ning jätkab sellest sügisest õpinguid Saksamaal. Pärnoja on ka 2007. aasta Noore Jazzitalendi auhinna laureaat.

Viljandi kitarrifestivali kontserdid toimusid Eesti Pärimusmuusika Keskuses, Viljandi Jaani kirikus ja Viljandi Nukuteatris. Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Viljandi Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Nordea Pank ning Männiku Metsatalu.