fbpx

Kontserdikaja: ERSO & Stockhausen Trio tekitasid mesilaspesa

30. november 2003

Markus Stockhausen Trio ja ERSO kontserdil kolmapäeval 21. aprillil ehitati sildu jazzi ja klassikalise muusika vahele. Ettekandele tulnud saksa trompetisti Markus Stockhauseni ja norra bassisti Arild Anderseni kompositsioone iseloomustas vaheldusrikkus ja harmoonilisus. Joviaalne prantsuse löökpillimängija Patrice Héral hämmastas sundimatu meisterlikkusega, ent kontserdi kaunimad helid tulid Stockhauseni trompetist, seda eriti kontserdi teises pooles ette kantud tema enda teoses “Sehnsucht” (“Igatsus”).
Stockhausen suutis kaaslastega nii võluvalt esineda, et peale kontserdi lõppu kõigile huvilistele isegi trio plaate ei jätkunud.

Saksofonimängija Raul Sööt pärast Markus Stockhauseni trio ja ERSO kontserti:”Mul pole sõnu. Kogu kava oli väga hea. Viimane orkestriga esitatud lugu tõi lihtsalt pisarad silma. Milline flöödigrupi kolmkõla… Vahel on elamuse sõnadesse panemine kuritegu.”

Karl (30), pop-muusik:”Ühitamatu ühildamise raske ülesandega on hästi hakkama saadud.”

Estonias poole loo pealt saalist välja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri pillimehed tekitasid koridoris edasi mängides nii huvitavaid kõlaefekte, et kontserdikuulaja Taavi (42, finantsjuht) pidas end mesilaspessa sattunuks. “Järjest tulid puhtad pärlid. Milline imepuhas kõla ja selge toon. Teadsin tegelikult, et Stockhausen on tasemel. Huvitav kõlakamber tekitati muusikute saalist välja jalutamisega. Pisut selline mesilaspesa efekt. Laulva mesilaspesa oma! See mõnus viiulisumin justkui haaras endasse.”

Anu (29), õpetaja:”Ühitamatu ühitamine.”

Jüri (65):”Enne polnud ma Stockhauseni muusikat kuulnud. Kui kontserdi esimese poole ajal läks mõte uitama, siis teine pool oli parem ja lõpp väga uhke. Nüüd saan hea tujuga koju minna. Kui tänapäeval kipub jazz sinnapoole, et ainult üksikud saavad aru, siis see kontsert läks südamesse just neile, kes on sina peal traditsioonilise jazziga.”

Vootele (60), õpetaja:”Rütmigrupp töötas väga hästi.”

Kristjan (62), elektriinsener:”Meeldiv kontsert oli. Vahelduseks ka sellist ilusat muusikat. Mulle meeldis kogu kontsert kui selline. Oma olemuselt oli see suhteliselt täpselt ette reklaamitud, selle pärast teadsin ka mida oodata.”

Jaanika, ERSO muusik:”Väga eripärane ja vahva kava. Võiks rohkem sellist muusikat mängida. Et need, kes kuulavad, saaksid aru, et orkester ei ole mingi koletis.”

Kadri, klienditeenindaja:”Super! Selline ilus jazz! Kontsert oli tõeliselt ülev – ühel hetkel olid sa lihtsalt jazzi sees. Ja loomulikult suurepärased muusikud. Isiksused. Kontrabassimängija oli selline muhe klassikaline vanahärra – tipptase! Ma ei kiida tavaliselt eriti, aga see oli hea.”

Martti (21), üliõpilane:”Kõige rohkem meeldis see, et mees oli täiesti oma pillile andunud, kui mängis.”

Muljeid 21. aprilli kontserdilt vahendasid Tõnis Tatar, Roland Karu ja Anneli Lepp.