fbpx

Estonian Voices suunab energiat ja tähelepanu aina rohkem välisturgudele

27. aprill 2018
Reelika Vaiksaar

Estonian Voices on a cappella ansambel, kes tunneb huvi pop-jazziliku muusika vastu. Nende repertuaaris on nii omanäolisi esitusi rahvalauludest ja tuntud hittidest kui ka omaloomingut. Vokaalansambel on Eesti üks fenomenaalsemaid ansambleid, nende uut albumit on oodata juba juulikuus. 

 

Estonian Voicese liikme Maria Väliga vestles Jazzkaare reporter Reelika Vaiksaar. 

 

Minu jaoks on alati põnev küsimus, kuidas jõuavad artistid enda esineja- või siis bändinimeni. Kust tuli teie trupile nimi?

Nimi tuli väga loomulikult – kuna Eesti Hääled oli juba võetud, siis tundus Estonian Voices ainuke loogiline variant.

 

Estonian Voices – mis te arvate, mis on teie edu saladus?
Võib-olla aus ja siiras lavaline olek. Publik saab sellest aru, kui artist on laval aus, ja see kõnetab ning läheb hinge. Lisaks on edukaks saamiseks vaja töökust.

 

Te laulate a cappella, kas te vahel pole mõelnud, et ah, võiks pillid taha panna?
Kusjuures meil on olnud mitu koostööd, kus meid saadavad ansamblid-orkestrid. Teiste seas näiteks Estonian Dream Big Band, ERSO, ansambel Lenna, noored muusikud Madis Meister ja Kristjan Mängel, Curly Strings. Need on alati olnud väga põnevad ja positiivset väljakutset pakkuvad. Seega kindlasti ei ütle me ka tulevikus sellistest koostöödest ära.

 

Mille järgi valite neid artiste, kelle laule kaverdate?
Kaverid on meie repertuaari tulnud suuremalt jaolt tänu koostööle teiste ansamblitega. Valimine käib selle järgi, mis lugu meile enim meeldib ja meie repertuaari sobib.

 

Kas teil on mingid rituaalid ka, mida teete enne lavale minekut?
Naiste rituaal on meigi- ja soengutegemine. Muid rituaale otseselt pole.

 

Te olete ansamblis kuuekesi, kas teil on endal mõni trahv ka välja mõeldud, näiteks kui kellelgi midagi vussi läheb, siis pärast live’i peab midagi tegema (õhtusöögi välja tegema vms)?
Laval juhtub alati midagi ja see on normaalne. Mitte ühelgi artistil pole kontserti, mis oleks otsast lõpuni ideaalne – me oleme inimesed. Seega meil selliseid trahve pole. Küll aga on meil mitteametlik kokkulepe, et kes proovi hilineb, võtab kaasa midagi maitsvat (šokolaadi, küpsised vms).

 

Teid on selles koosseisus palju. Kui oluliseks peate, et teil oleks toetav meeskond kõrval?
Hetkel me olemegi iseenda meeskond, lisaks meile on veel meie helikunstnik Ilmar Madison, kes on meie jaoks asendamatu.

 

Estonian Voices on ka varem Jazzkaarel esinenud. Kas tunnete, et teil oli sellevõrra lihtsam 21. aprillil esineda, kuna festival on teile juba mingil määral tuttav?
Enne igat kontserti on väike närv ja ootusärevus sees, vahet pole, kas oleme sellel üritusel enne esinenud või ei. Sel aastal oli Jazzkaare kontserdi eel pigem positiivne ootusärevus, kuna teadsime, et kontsert on välja müüdud. See annab alati enesekindlust juurde.

 

Teie esimene album ilmus juba neli aastat tagasi. Te küll esitasite laupäeval värsket repertuaari, ent millal on oodata uut albumit?
Uus album saab loodetavasti valmis juulikuuks, seega on, mida oodata. Ka meil endil.

 

Olete tegutsenud kaheksa aastat, kuidas te ise tunnete, kuidas olete arenenud selle aja jooksul?
Areng on ka meie jaoks märgatav nii muusikaliselt, tehniliselt kui ka lavaliselt. Ja loodame, et meie areng ei peatu veel niipea.

 

Kes on teie suurimad eeskujud?
Näiteks Take 6, New York Voices, The Real Group, Curly Strings, Snarky Puppy, Jacob Collier, Esperanza Spalding, Dirty Loops. Neid on kindlasti veel.

 

Te olete palju välismaal esinenud, milline on olnud teie lemmikkoht või -riik?
Meeldejäävamad kontserdid on olnud Leipzigis A Cappella festivalil ja London A Cappella festivalil. Lisaks on põnevad kontsertreisid olnud ka Hiinasse ja New Yorki.

 

Milline on teie siht ja suund, kuhu tahate välja jõuda?
Eks ikka maailma tippu! Aga tõepoolest suuname järjest rohkem oma energiat ja tähelepanu välisturgudele. Eks mõne aasta pärast näeb, mis sellest välja on tulnud.

 

ESTONIAN VOICES
21. aprillil Vabal Laval

 

Koosseis:
Kadri Voorand – vokaal
Mirjam Dede – vokaal
Maria Väli – vokaal
Mikk Dede – vokaal
Rasmus Erismaa – vokaal
Aare Külama – vokaal

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.