fbpx

Estonian Voices valmistab ette debüütalbumi koos The Real Groupi tiimiga

23. september 2014

Novembri lõpus annab Estonian Voices välja kauaoodatud debüütalbumi, mille ettevalmistusse on kaasatud Euroopa vokaalansamblite tipptegija, populaarse Rootsi ansambli The Real Group helitiim. 

Projektile saab igaüks hoogu anda veebiportaalis hooandja.ee kuni 1. oktoobrini.

Koostöö The Real Groupiga algas 2013. aasta suve lõpul, mil Estonian Voices andis kontserdi Vana-Vigalas traditsioonilisel koorijuhtide seminaril, kus rootsi vokaalgrupi laulja ja arranžeerija Peder Karlsson töötas samal ajal Eesti kooridirigentidega. Karlsson, kes etteastest vaimistusse sattus, lubas Estonian Voices’ile  juba pärast kontserti oma igakülgset tuge. 

 

Tänavu suvel osales Estonian Voices Rootsis Umea rahvusvahelisel a cappella festivalil A Choral Midsummer Lights Dream, mis kuulus ühtlasi ka Umea kui Euroopa kultuuripealinna programmi. Selle festivalile kutsuti eesti vokaalsekstett esinema just festivali töötubade ühe populaarseima õppejõu Peder Karlssoni soovil. Karlsson tutvustas omavahel Kadri Voorandit ja Anders Edenrothi, kes on The Real Group’i laulja ja plaatide helikujundaja. Samuti ühines helitiimi ansmabli teine laulja Morten Vinther. Eesti poolt osaleb helimeeskonnas Siim Mäesalu, kes on kodumaal vaieldamatult üks valdkonna parimaid.

 

Estonian Voices on vokaalkuuik, kes viljeleb jazzi, popi ja folkloori sugemetega a cappella muusikat. Grupp loodi 2010. aastal Kadri Voorandi eestvedamisel ning Jazzkaare ja sihtasutuse Tallinn Euroopa Kultuuripealinn ettepanekul. Kultuuripealinn 2011 projekti raames kutsuti legendaarse vokaalansambli M-Pact’i sopran ja arranžeerija Britt Quentini produtseerima koos Estonian Voices’iga nende esimest kava. Sama aasta lõpul anti Jõulujazzi kava raames koos ka kontserte. Tänaseks on grupp andnud hulgaliselt menukaid kontserte nii siin kui sealpool piiri. Eelmise hooaja tippsüdmuseks kujunes tuur Eesti suuremates kontserdimajades koos Estonian Dream Big Bandi ja Datevik Hovanesjaniga.

 

Kollektiivi repertuaar sisaldab suures osas liikmete endi originaalmuusikat, seadeid rahvamuusikast ning ka lõbusaid arranžeeringuid tuntud hittidest, näiteks Herbie Hancocki “Cantaloupe Island” või Blood, Sweat and Tears’i “Spinning Wheel”. Kuuik esitab efektselt läbi komponeeritud muusikat, mis jääb seejuures avatuks ka improvisatsioonile.  

Estonian Voices’is laulavad Eesti muusikamaastiku ühed hõivatumad noorema generatsiooni esindajad Mikk Dede, Kadri Voorand, Arno Tamm, Maria Väli, Mirjam Dede ja Aare Külama.

 

Anna hoogu http://www.hooandja.ee/projekt/vokaalansambli-estonian-voices-debuutalbum

 

Vaata ka https://www.facebook.com/estonianvoices

 

 

Kontakt:

 

Kadri Voorand

+372 566 539 77

www.kadrivoorand.com