fbpx

Estvokaal tuleb jälle elavdama vokaalmuusikat

19. veebruar 2004

Noorte vokalistide ja vokaalansamblite konkurss toimub 19. märtsil Tartu Vanemuise Kontserdimajas.

Vokaalkonkurss Estvokaal nägi ilmavalgust 2000. aasta kevadises Tartus. Idee pärineb ürituse korraldajalt – vokaalansamblilt Noorkuu. Estvokaali eesmärkideks on läbi aja olnud noort solistide ja vokaalkollektiivide tegevuse propageerimine ning Eesti heliloojate muusika tunnustamine. Varem on konkursi Grand Prix võitnud Mare Väljataga Kvintett (2000), Liisi Koikson ja Ivo Posti (2001), Sofia Rubina (2002) ja Klükk (2003).
Estvokaali traditsiooniks on osalejate kohustus esitada üks laul mõne Eesti helilooja sulest ning teine oma vabal valikul. Kuna tegu on vokaalkonkursiga, on lubatud kasutada vaid naturaalseid saateinstrumente (klaver, kitarr jt.), et võimaldada lauljate tegelikel vokaalsetel võimetel paremini esile tulla.
Aastal 2004. toimub Estvokaal esmakordselt rahvusvahelisena, olles seega avatud kõigile lauljatele üle maailma. Põhjuseks on eelkõige korraldajate soov viia konkursi tase vastavusse solistide ja vokaalansamblite maailmatasemega ning samaaegselt ka Eesti heliloojate propageerimine väljaspool riiki.

Kategooriad ja konkursil osalemise tingimused
1. Vokaalansamblite kategooria (3 – 10 liiget).
2. Solistide kategooria (solist + instrumentaalkoosseis).

* Osalejate vanus 14 -30 eluaastani.
* Maksimaalne koosseis laval – kuni 10 inimest.
* Ansamblite koosseisu tohib kuuluda 3 – 10 inimeseni.
* Ansamblites tohib ühte häälepartiid laulda max. 1 inimest.
*Saateks tohib kasutada vaid naturaalseid instrumente.
*Esitada tuleb kaks laulu, milledest üks peab kohustuslikuna olema Eesti helilooja poolt kirjutatud ning mida esitatakse samuti eesti keeles. Teine laul on osalejate vabal valikul.
*Ansamblitel on kohustuslik esitada vähemalt 1 laul a cappellas.
*Esinemisprogrammi pikkus igal osalejal max. 10. minutit.
*Esinejad ei tohi kasutada dirigenti.
*Võistlusel kasutatakse mikrofone, kuid kasutada pole lubatud fonogramme. Samuti pole lubatud kasutada enda poolt kaasa võetud helitehnikat, küll aga oma helitehnikut.

19. märtsil esinevad Vanemuise kontserdimajas Noorkuu, Government Girls & Senators Sons (Soome), Take A Chance (Taani), Soiva (Soome), SixTom (Eesti), Klükk (Eesti), Mittereaalne Grupp (Eesti), Jeanett Albeck (Taani), Sofia Rubina (Eesti), Sandra Sorensen (Taani), Rolf Roosalu (Eesti), Line Fogt Pollas (Taani), Triin Norman (Eesti). Show’d juhib Mart Sander.