fbpx

Fantaasiaküllase Ingrid Lukase kohtumine tantsuga

24. aprill 2015
KRISTIINA VEERDE

Neljapäeva hilisõhtul toimus Punases Majas omapärane kohtumine muusika ja tantsu vahel – eesti päritolu šveitsi lauljanna Ingrid Lukasega liitus lavalaudadel kaasaegse tantsu trupp Twisted Dance Group. Kontsert tekitas põneva muusikalise ja visuaalse koosluse, mis oli kui põige lauljanna sisemaailma ning tema uude muusikalisesse universumisse, kus kohtutakse igasuguste olenditega fantaasiamaailmast – näkkide, ükssarvede, mäekollide ning muude kreatuuridega. Neid kõiki olendeid võib kohata ka Lukase kolmandal plaadil  „Demimonde“.

 

Kontserdi avalooks oli kosmilise alatooniga „Joys of Sea“, mida iseloomustab süngus, minimalism ning urbanistlikud biidid. Kandev roll Lukase muusikas on elektroonilistel helidel, mis lisavad ebasümmeetrilistele rütmidele teatava rahu. Omapärase mõõtme muusikale annab ka lauljanna lingvistiline mäng – enamik teosed on segu inglise ja eesti keelest, mis algul tundub ehk võõristavalt, kuid hiljem põnevalt. Näiteks loos „Alive“ kõlab fraas „Ole julge“ kohati kui haldjate keel. Lauljatari lauludest kumab läbi ka eesti pärand ning loos „Rainspell“ kasutab Lukas Helme kihelkonna vihmaloitsu. Ei saa jätta ka mainimata Ingrid Lukase tüdrukulikku tämbrit ja talle iseloomulikku vokaali, mis meenutab kohati oma mängulisuse poolest Björki. Muusika hõrk helikeel ja huvitavad harmooniad pakkusid nii mitmeski loos üllatusmomenti. Muusikalises mõttes oli kontsert rännak läbi fantaasiamaailma: ballaadides võib kohtuda õrnade haldjatega ning mägikollide ja ükssarvedega minimalistlikes up-beat lugudes.

Lauljatari lavaline olek oli vabastav, mõnusa vaibi ja fiilinguga ning tantsijate etteaste lisas muusikale uusi aspekte, mida märgata. Publik oli sellisest lähenemisest kaasa haaratud ning elasid laval toimuvale kaasa nii tantsides kui ka süvenenult kuulates/vaadates. Pärast kontserdi ametlikku osa esitati veel kaks lisalugu, millest esimene oli Lukase üks tuntuimatest lugudest „Süda teab“ elektroonilises võtmes ning teiseks lugu, kus rahvas sai kaasa laulda ning südamest tantsida.

Hilisõhtune Ingrid Lukase kontsert oli huvitav lõpp päevale, mil esines jazzi suurkuju Gregory Porter ning põhjamaise jazzi üks hiilgavamatest muusikutest Mathias Eick. Lukas, tema bänd ja tantsijad pakkusid pärast elamusrohket päeva võimalust endaga põgeneda argipäevast.

 

Ingrid Lukas ja Twisted Dance Group

23. aprillil Punases Majas

 

Koosseis:

Ingrid Lukas – laul, klahvpillid

Patrik Zosso – trummid, süntesaatorid, elektroonika

Céline-Giulia Voser – tšello, vokaal, süntesaatorid

Manu Rindlisbacher – bass

Rene Köster – tantsija ja koreograaf 

Helina Reinjärv – tantsija

Kristel Jänes – tantsija

Kreete Pillenberg – tantsija