fbpx

Festival Jõulujazz alustab täna kahenädalase kontsertide maratoniga

29. november 2019

Tänasest kuni 12. detsembrini loovad 20 kontserdil jõulumeeleolu nimekad Eesti muusikud ja rahvusvahelised jazzitipud nagu Kurt Elling, a capella ansambel Accent ja bossa-täht Sabrina Malheiros. Jõulujazz jõuab ka Haapsalusse, Viljandisse, Pärnusse, Põlvasse ja Tartusse. 

 

 

Jõulujazz toob muusikasõpradeni 20 kontserti 6 Eesti linnas. Festivalil esinevad 12 riigi muusikud 4 mandrilt ning publikule esitletakse kuut uut albumit nagu Raul Vaigla Group “A Better Place”, Pascal Schumacher “Solo+”, Marianne Leibur & Ansambel, Accent “Christmas All The Way”, Petros Klampanis Trio “Irrationalities” ja Ain Agan “AganagA”. Kolm Eesti muusikut toovad esmakordselt meie publiku ette rahvusvahelised koosseisud nagu Petros Klampanis Trio, Karmen Rõivassepp Quartet ja Maria Faust Machina.

 

 

“Jõulujazz teeb rännaku nii laias maailmas kui ka inimhinge sügavustes, sest jõulude ootuses mõtleme rohkem püsiväärtustele ja oma lähedastele. See festival on parim võimalus jõulumeeleolu loomiseks,” leiab festivali programmijuht Anne Erm.

 

 

Jõulujazz saab alguse täna Fotografiska Tallinnas. 24. korda toimuva festivali avakontserdil esineb Rootsi jazzi Felliniks nimetatud Nils Berg ansambligaLaupäeva õhtul esitleb bassiäss Raul Vaigla koos oma muusikutest sõprade ja Marie Vaiglaga albumit “A Better Place”, millest ilmus Jõulujazziks ka LP. Esimesel advendil kutsuvad India sitarivirtuoos Nishat Khan ja meie mainekas gregooriuse ansambel Vox Clamantis erilisele ajastuid ja stiile siduvale kontserdile Niguliste muuseumisse.

 

 

Järgmise kahe nädala jooksul kutsub Jõulujazz kuulama Eesti parimaid jazzmuusikuid ja kaugeid külalisi. Otse Brasiiliast saabub Tallinnasse lauljatar Sabrina Malheiros, kaasas neo-bossa parimad palad. Jõulujazzi peaesineja on Ameerika jazzlauljate esinumber Kurt Elling, kelle poeetilist, emotsiooniderikast ja meisterlikku vokaalkunsti saab nautida 10. detsembril Alexela Kontserdimajas. Ameerika, Kanada, Prantsusmaa, Inglismaa ja Rootsi muusikuid ühendav a capella kuuik Accent toob kuulajateni värvirikkad jõuluklassika seaded ja oma lemmiklood. Accent esineb 8. detsembril Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja 9. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas. Muusikamaailma ihaldusväärseimale Grammy auhinnale kandideerib tänavu parima new-age albumi kategoorias juba 7. detsembril Jõulujazzil üles astuv Sebastian Plano albumiga „Verve“.

 

 

Rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti jazzpianist Kristjan Randalu ja Poola multiiinstrumentalist Bodek Janke osalevad ülipõneva Kreeka bassisti ja helilooja Petros Klampanis’e trios, kolmel kontserdil esitletakse värske albumi ”Irrationalities” muusikat.  Ainulaadse käekirjaga saksofonist-helilooja Maria Faust koos Taani ja Ameerika muusikutega toob kodupubliku ette oma viimase veidi müstilise albumi “Machina” muusika. Noored, aga juba auhindadega pärjatud lauljatarid-laululoojad Marianne Leibur ja Karmen Rõivasepp, esinevad oma uue loominguga. Marten Kuningas ja Robert Linna on valinud oma lemmiklood legendaarse ansambli The Beatlesi kullafondist, esitades neid värskes võtmes. Kitarrist Ain Agan koos Eesti jazzitippudega ja keelpillikvartetiga Prezioso rõõmustab kuulajaid uue albumi “AganagA” muusikaga. Väikesi muusikasõpru ootab laulma-mängima perekontsert „Kes aias?“, kus seekord on läbivaks teemaks laulumängud.

 

 

24. korda toimuv festival Jõulujazz 2019 toob hingelise muusika 29. novembrist kuni 12. detsembrini kontserdisaalidesse ja kirikutesse. Pileteid Jõulujazzile saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee. Jazzkaare info telefonil 666 0030.

 

 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink, Aktaprint. Jõulujazzi toetavad Reval Café, Merko, Noblessneri sadamalinnak, Tallinna linn, Kultuurkapital Kultuuriministeerium ja saatkonnad.