fbpx

Festivali Jazzkaar 2020 peaesinejad on avalikud!

31. oktoober 2019

17.-26. aprillini toimuval Jazzkaarel rõõmustavad jazzisõpru Grammydega pärjatud Ameerika staarid – vokaaljazzi legend Dee Dee Bridgewater, uue generatsiooni suunalooja Cécile McLorin Salvant, kitarrigeenius Marc Ribot bändiga Ceramic Dog ning Skandinaavia maagiline supergrupp Rymden ja jazzvokalistide tähistaevasse tõusnud prantslanna Cyrille Aimée. Piletid tulevad müügile täna kell 10.00 Piletilevis.

 

Festivali Jazzkaar 2020 peaesineja on Ameerika vokaaljazzi sügava jälje jätnud isikupärane lauljatar Dee Dee Bridgewater, kelle rännakud jazziklassikast popi ja šansoonideni on tulvil armastust ja kirge. Mitmekülgne artist on pälvinud kaks Grammy’t, kaheksa Grammy nominatsiooni ja Tony auhinna hiilgavate rollide eest Broadway lavadel. Dee Dee Bridgewater esineb Jazzkaarel koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel 21. aprillil Alexela kontserdimajas.

 

Esmakordselt jõuab Eestisse kolme Grammy auhinnaga pärjatud uue generatsiooni staar Cécile McLorin Salvant. Tema jõulises karakteris kohtuvad intiimne ja hingestatud esitluslaad ning tema hääles mänglevad elegants, sensuaalsus ja sügavus. Cécile McLorin Salvant on üks briljantsemaid kaasaegse vokaaljazzi esindajaid. Cécile McLorin Salvant esineb Jazzkaarel 24. aprillil Vabal Laval.

 

Koos Robert Planti ja Alisson Kraussi ansambliga Grammy võitnud kitarrist Marc Ribot toob Jazzkaarele radikaalse helikeelega trio Ceramic Dog. Originaalne ja kompromissitu lähenemine muusikale on teinud Ribot’st ühe kaasaja võimsama kitarristi ning tema muusikuliste saavutuste üks parimaid näiteid on eksperimentaalne ja jõuline koosseis Marc Ribot’s Ceramic Dog. Kitarrist on salvestanud muusikat koos erinevate valdkondade tippartistidega nagu John Zorn, Tom Waits, Elvis Costello, McCoy Tyner ning Diana Krall. Marc Ribot’s Ceramic Dog esineb esmakordselt Eestis, trio kontsert Jazzkaarel on 23. aprillil Vabal Laval.

 

Skandinaavia parimate muusikute trio Rymden toob Jazzkaarele dramaatilisuse ja melanhoolse minimalismi piirimail kulgeva põhjamaise jazzi. Ansambli nimi Rymden tähendab aegruumi. Koosseisu moodustavad Norra pianist ja helilooja Bugge Wesseltoft ning legendaarse Rootsi pianisti Esbjörn Svenssoni trio muusikud bassist Dan Berglund ja trummar Magnus Öström. Vähem kui aasta tegutsenud ansambel on andnud üle 80 kontserdi Euroopa ja Aasia festivalidel ning mainekatel kontserdilavadel. Jazzkaarel esineb Rymden 25. aprillil Vabal Laval.

 

Spotifys ja Youtubes miljoneid kuulajaid kogunud prantslanna Cyrille Aimée on end lühikese aja jooksul laulnud Euroopa tänavakohvikutest mainekatele jazzifestivalidele, Broadway lavale ning nüüd jõuab ta esmakordselt Eestisse. Cyrille’i sillerdava hääle teeb vastupandamatuks sütitav loomingulisus, mis avab uusi tahke ka klassikaks kujunenud stiilides. Jazzkaarel esineb lauljatar 22. aprillil Vabal Laval.

 

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 17.-26. aprillini 2020 üle Eesti. Kogu festivali programm avalikustatakse 2020. aasta alguses Jazzkaare kodulehel www.jazzakaar.ee. Dee Dee Bridgewater & Estonian Dream Big Bandi, Cécile McLorin Salvanti, Marc Ribot’s Ceramic Dog’I, Rymdeni ja Cyrille Aimée kontsertide piletid on müügil täna alates kella kümnest Piletilevi müügipunktides ja kodulehel www.piletilevi.ee.

 

Jazzkaar 2020 peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning aastasponsorid My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavab püstitada Telliskivi Loomelinnak, Prike ja Nobe. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.